Про це заявив виконувач обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. Він також наголосив на значенні культури в країні, яка воює.
Дивіться також Виїзд чоловіків за кордон: у ДПСУ пояснили, чи вплинуть на це зміни до законодавства
У Мінкульті обурилися хейту
"Як можна робити висновки про важливість закладу культури тільки за його назвою? Державне підприємство "Дирекція пересувних циркових колективів України" – не вуличне шапіто, як хтось малює у своїй уяві, а професійний колектив висококласних майстрів своєї справи", – заявив Ростислав Карандєєв.
За словами виконувача обов'язків міністра культури та інформаційної політики, колектив постійно гастролює по всій території України, виступає в госпіталях, в укриттях й непристосованих приміщеннях, а також виїжджає на деокуповані території.
"Обов'язок влади – забезпечити сталість та хоча б мінімальну спроможність функціонування такого колективу, як і кожного іншого закладу культури, який, не зважаючи на виклики війни, не припинив свою діяльність, не розбігся по закордонах, а відповідально виконує своє мистецьке мобілізаційне завдання", – наголосив керівник Мінкульту.
Карандєєв також прокоментував бронювання працівників медіа. За його словами, "під час війни, коли ворог маніпулює громадською думкою в Україні та за кордоном, поширює дезінформацію та відверту брехню – українські ЗМІ є джерелом правдивої інформації й опорою національної безпеки України".
Мінкульт пояснив процедуру бронювання
У Міністерстві культури та інформаційної політики України опублікували детальне роз'яснення щодо процедури бронювання у сфері культури та медіа. Там наголосили, що українська культура сьогодні є важливим інструментом стійкості та опору російській агресії.
Кожний заклад культури, кожна людина, яка працює у сфері є критично важливими й необхідними для забезпечення нашої духовної обороноздатності. Можна скільки завгодно іронізувати на тему критичності закладів культури для функціонування економіки й бронювання артистів, але відстрочка від мобілізації частини персоналу закладів культури й медіа надає можливість сфері зберегти свою хоча б мінімальну спроможність виробляти культурний та інформаційний продукт та надавати важливі сьогодні суспільству соціокультурні та інформаційні послуги,
– наголосили в Мінкульті.
Там додали, що порядок бронювання військовозобов'язаних затверджений постановою Кабінету Міністрів і цією ж постановою пояснюється, які установи та організації є критично важливими. Мінкульт також має такі установи, тому проводить бронювання працівників відповідно до чинного законодавства.
У міністерстві наголошують, що від прийняття Порядку бронювання понад рік тому, він не зазнав жодних змін.
"МКІП бронює працівників усіх закладів, які формують систему культури й медіа. Це у тому числі артисти театрів, філармоній і цирків також. Це дуже незначна кількість людей. Проте перебування цих людей на своїх посадах дозволяє зберегти сферу від занепаду. Станом на сьогодні за поданням МКІП статус заброньованих по всій країні отримали лише 1150 працівників сфери культури та трохи більше ніж 700 медійників", – пояснили в міністерстві.
Мінкульт наголосив, що "ці люди критично важливі для своїх підприємств". Також там додали, що, можливо, не зовсім правильно називати заклади культури "критично важливими для функціонування економіки підприємствами", однак вони "критично важливі для духовної стійкості та опору".
У підсумку в Мінкульті наголосили, що хейт навколо теми бронювання працівників сфери культури та медіа – це "неповага до людей, які чесно і якісно роблять свою роботу, примітивна оцінка їх суспільного значення, як і в цілому значення культури в країні, що воює".
Також стало відомо, що Дирекція пересувних циркових колективів України подала на бронювання лише 14 осіб.
Це менше, ніж 10 відсотків від загальної чисельності усього колективу. Це 11 виконавців найскладніших циркових жанрів і ще 3 технічних працівники, які нероздільно пов’язані з артистами та без участі яких вистави просто не відбуваються. 8 працівників Дирекції пересувних циркових колективів України сьогодні захищають Батьківщину в складі ЗСУ,
– заявили в Мінкульті.
Що цьому передувало
8 квітня стало відомо, що у Міністерстві культури каналам, які беруть участь у телемарафоні "Єдині новини", підтвердили статус критично важливих для функціонування економіки й забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Їхні працівники отримують відстрочки від мобілізації.
Також такий статус отримали деякі цирки, музеї, заповідники й ансамблі.