Про це розповіли у виданні The New York Times. Зазначили, що інформацію отримали із сорока розсекречених записок.

До теми Поки Ван Ї у Москві: чому візит Байдена відбувся саме зараз і як це вплине на союзників

"Слідкуйте за Росією: вона жадає території сусідньої України", – мовилось в одному із документів.

Попередження про війну

У NYT пояснили, що Буш-молодший готував документи, щоб попередити наступників про найважливіші питання зовнішньої політики та національної безпеки. Повідомили, що відносини США із Росією погіршилися після вторгнення у Грузію у 2008 році.

Необхідно запобігти спробам Росії кинути виклик територіальній цілісності України, особливо Криму, який на 59% є етнічно російським і є домом для Чорноморського флоту Росії. Вона експлуатуватиме залежність Європи від російських енергоносіїв і використовуватиме політичні засоби, щоб вбити клини між США та Європою,
– попереджав Буш-молодший за 5 років до окупації Криму.

Інші застереження

Також Буш-молодший зазначав, що Індія є другом для США. Не варто сприймати Пакистан та довіряти Північній Кореї чи Ірану. Проте 43-й президент наголосив, що все одно краще мати діалог з цими країнами.

"Остерігайтеся потрапити в пастку сухопутних воєн на Близькому Сході та в Центральній Азії", – зазначав Буш-молодший.

США підтримують Україну: останні новини

  • Президент США Джо Байден 20 лютого відвідав Київ. Це перший американський лідер, який побував в Україні за останніх 15 років. Володимир Зеленський заявив, що це найважливіший візит американського президента за всю історію відносин України та США.
  • Америка оголосила про новий пакет допомоги для України на 460 мільйонів доларів. Туди увійдуть HIMARS, радари повітряного спостереження, протитанкові системи Javelin, машини Bradley Infantry Fire Support Team, прилади нічного бачення тощо.
  • У Пенсільванії виготовляють артилерійські боєприпаси для ЗСУ. За місяць вдається створити 11 тисяч одиниць.