Серед основних перешкод для збільшення застосування форвардів, на думку фахівців, низька культура виконання контрактних зобов’язань, ризики значних цінових коливань на ринках ресурсів та аграрної продукції, а також відсутність дієвої системи страхування.

"Стандартизовані страхові продукти, вони є дорогими, вони потребують державної допомоги, так як це здійснюється у всіх аграрних країнах, відповідно, допоки не буде нормальної державної політики стосовно страхування, відповідно, ці страхові платежі лягають непосильною ношею на одну із сторін такого форвардного контракту і по факту покупець не хоче ці витрати на себе, тобто вони фінансуються за рахунок сільгоспвиробників", - каже генеральний директор УКАБ Володимир Лапа.

Зазначені фактори позначаються на діяльності як приватних, так і державних компаній, переконані в УКАБ. Підтвердженням тому є дані про обсяги державних форвардних закупівель у поточному році. За наявності в Україні понад 15 тис. сільгосппідприємств і 40 тис. фермерських господарств укладено лише 500 контрактів.