Заступник офіційного представника Держдепу Роберт Палладіно у своєму Twitter написав, що у США стурбовані станом здоров'я українця.

Читайте також: Павлу Грибу потрібна термінова операція, інакше буде смерть, – батько політв’язня

"Ми засуджуємо вирок Росії щодо 6-річного ув'язнення Павла Гриба. Його ув'язнили через опозицію російській агресії щодо України. Ми стурбовані його здоров'ям. Росія повинна негайно повернути його в Україну і зняти звинувачення", – написав Палладіно.

Що відомо про ув'язнення Павла Гриба?Українець Павло Гриб поїхав до Білорусі у серпні 2017 року. Там він мав зустрітися з росіянкою Тетяною Єршовою, з якою познайомився у соцмережі "Вконтакте". У Гомелі хлопець зник.

Лише через два тижні консульство України в Ростові-на-Дону отримало повідомлення від ФСБ: "Гриба помістили в СІЗО Краснодара". Українця незаконно викрали та вивезли до Росії, де звинуватили в підготовці теракту в одній зі шкіл Сочі.

22 березня 2019 року українського політв'язня Павла Гриба засудили у Росії до 6 років в'язниці. Відразу після останнього слова судді Павло оголосив голодування, адже не визнає звинувачень і називає справу політичною.

Що відомо про хворобу Павла Гриба?Портальна гіпертензія – синдром підвищеного тиску в системі ворітної вени (по якій кров від шлунка, селезінки, кишки та підшлункової залози проходить у печінку). Недугу викликає порушення кровотоку у портальних судинах, печінкових венах і нижньої порожнистої вени. Через портальну гіпертензію дуже збільшується селезінка, з’являється варикозне розширення вен стравоходу і шлунка, вода у черевній порожнині, і не може повноцінно працювати печінка.