Серед них колишній високопоставлений чиновник Служби військової розвідки Болгарії та високопоставлені посадовці Міністерства оборони. Крім того, колишній військовий аташе, який наглядав за секретною інформацією в болгарському парламенті.

До теми Битва розвідок: шпигун влаштувався прибиральником у будинок міністра Ізраїлю

Шпигунам загрожує довічне

Усіх їх заарештували в березні 2021 року. Наразі 5 осіб досі під вартою, а одна – звільнена під заставу. За словами прокурорів, якщо суд доведе провину, то їм загрожує від 10 років до довічного ув'язнення.

За словами прокурорів, після повернення до Болгарії йому доручили завербувати агентів, які мають доступ до секретних документів, пов'язаних з Північноатлантичним альянсом та Європейським Союзом. Водночас до посольства Росії в Болгарії документи передавала його дружина, яка є громадянкою і Болгарії, і Росії.

До речі, це не перший випадок, коли у Болгарії виявляють російських шпигунів. У вересні 2020 року Софія оголосила персонами нон ґрата 2 дипломатів із Росії. За даними прокуратури, вони збирали інформацію, яка становить державну таємницю, і передавали її у Москву.

Викриття російських шпигунів: останні новини

  • На початку серпня у Берліні провели обшук у квартирі охоронця британського посольства, якого запідозрили у шпигунстві на користь Росії.
  • На початку жовтня НАТО відправило 8 співробітників Росії, які були шпигунами. Дані свідчать, що усі вони працювали на російську розвідку.
  • Пізніше у Франції розповіли про "крота" у Міноборони, якого завербувала розвідка Росії.
  • Крім того, наприкінці жовтня Служба безпеки України спіймала агента ФСБ Росії, який займався розвідкою на території України. Він виконував завдання російських кураторів на Вінничині.
  • На початку листопада українські контррозвідники виявили на Донбасі агентурну мережу федеральна служба безпеки Росії.