У спецоперації в селі Кой-Таш у Киргизстані, де розташований будинок Атамбаєва, брали участь приблизно 2000 співробітників МВС та СОБР (спеціальний підрозділ швидкого реагування) під персональним керівництвом глави міністерства Кашкара Джунушаліев. Про це повідомив "Интерфакс".

Актуально: Алмазбек Атамбаєв: біографія екс-президента Киргизтану

8 серпня силовики протаранили ворота резиденції Атамбаєва та прорвалися досередини. За словами очевидців, поруч з маєтком було чутно стрілянину. На місце операції прибула спецтехніка МВС – водомети, таранні машини тощо.

Прихильників Атамбаєва, яких за різними оцінками було від 200 до 400 осіб, витіснили з території особняка. 24.kg передає, що наразі Атамбаєв перебуває у автомобілі спецпризначенців, але прихильники екс-президента все ще намагаються перешкоджати його руху.

Детально про штурм резиденції Атамбаєва у Киргизстані: що відбувається

Що відбувається у Киргизстані? 7 серпня в Киргизстані силовики намагалися затримати екс-президента Алмазбека Атамбаєва в його резиденції у селищі Кой-Таш. Кількасот прихильників політика чинили опір. У збройному конфлікті постраждали десятки людей. Того дня Атамбаєва відбили у спецпризначенців. Провалився і другий штурм силовиками резиденції екс-президента.

Алмазбек Атамбаєв був президентом Киргизстану від 2011 до 2017 року. У 2019 році парламент Киргизстану позбавив Атамбаєва статусу екс-президента та зняв з нього недоторканність, адже того запідозрили у корупції та незаконному збагаченні. Атамбаєв тричі не приходив на допит за викликом МВС. За киргизьким законодавством це дало право силовикам примусом доправити екс-президента до слідчих.