За кошт медзакладу вони поховали мертвонароджених дітей разом з ампутованими органами у поліетиленових кульках. Купа документів, замість могили померлого онука. Тетяна Данченко вже протягом двох років шукає місце поховання.

“Дитина зникла на шляху з пологового будинку до моргу. Ми звернулися до моргу - дитина не поступала, і в журналі реєстрації надходження та видачі трупів на поховання дитина не значилась, що вона надходила до моргу”, - розповідає родичка постраждалої Тетяна Данченко.

Тіло мертвої дитини медики не видали родичам, як мали б зробити, а передали до комунального підприємства, яке займається похованням. Кажуть - у законі не прописано як саме треба ховати мертвонароджених немовлят.

“В законі не прописано про похоронну службу, не вказано і словом про мертвонароджених, вони не підлягали під цей закон”, - сказала головний лікар 9-ї міської лікарні м. Дніпродзержинськ Ніна Чумаченко.

Та після перевірки Міністерства охорони здоров’я таких дітей почали ховати окремо. Всі медики продовжують виконувати свої обов’язки, дісталося на горіхи лише патологоанатому.

“За два роки Заводська районна прокуратура тричі відмовляла у порушенні кримінальної справи. Розслідування почалося кілька місяців тому з ініціативи Генеральної прокуратури. Тетяна Дамченко домоглася ексгумації тіла онука”, - каже начальник Дніпродзержинського управління охорони здоров’я Сергій Логинов.

“У цій могилі, в якій відбувалася ексгумація, вона ще свіжа, повинен був знаходитися труп дитини, який розшукується, і його тут не знайшли”, - каже депутат Дніпродзержинської міської ради Віталій Купрій.

Депутат переконаний, відсутність тіла у могилі - не випадкова.

“Висновки можуть виникати найплачевніші, наприклад, це міг бути перепродаж дитини, якщо вона була жива чи перепродаж на органи”, - сказав депутат Дніпродзержинської міської ради Віталій Купрій.

Прокуратура Дніпропетровської області коментарі поки не дає, планує ще кілька ексгумацій. Під час розслідування знайшли ще 15 постраждалих. Правоохоронці припускають - їх може бути більше.