За правилами, шведські батьки мають повідомити імена своїх новонароджених дітей у податкову агенцію Skatteverket. Саме там пара й отримала відмову.

До теми Мелодісон, Царь та Іскра: якими незвичними іменами українці називали своїх дітей у 2021 році

Під забороною не лише "Володимир Путін"

Відповідно до шведських правил, імена не мають бути образливими або становити небезпеку для носія. Також не допускають й імена, які занадто схожі на прізвища.

Детальна причина податкового органу незрозуміла, хоч подібні відхилення бувають часто. Раніше влада не давала дозволу на такі незвичні імена, як: Форд, Аллах, Пілзнер, Q та інші.

Як можна називати дітей в Україні: коротко

  • В Україні батьки можуть назвати дитину так, як захочуть. В українському законодавстві немає обмежень.
  • Особа, яка досягла 16 років, має право на власний розсуд змінити своє ім'я, прізвище та по батькові. З 14 років – за згодою батьків.
  • Якщо ж один із батьків помер, його визнали недієздатним, позбавили батьківських прав, то згоду надає інший. Також її може надати опікун.
  • Дитячий омбудсмен Микола Кулеба, незважаючи на демократичні закони, наполягав, що імена мають вибирати у межах здорового глузду.
  • На Закарпатті у червні 2020 року новонароджену дитину назвали Зеленський. Також були випадки, коли дітей назвали Януковичем, Ісусом та навіть Євромайданом.