Під час виступу у польському Сеймі у четвер, 25 квітня, політик назвав слова росіян брехнею. Сікорський підкреслив, що російські лідери і пропагандисти таким чином хочуть розділити поляків з українцями.

Читайте також Генконсульство України у Любліні поновило видачу паспортів, але є нюанс

Росія бреше

За словами польського міністра, пропагандистам не вдасться досягти своєї мети і вони "програють також і на цьому фронті".

Росія бреше на тему нібито польських планів анексувати частину України. Донбас – це Україна, Крим – це Україна, Львів, Волинь, давня Східна Галичина – це також Україна. Тому, повторюю так, щоб це також почули у Кремлі (українською мовою): Львів – це Україна,
– заявив Сікорський.

Присутні в залі депутати поаплодували у відповідь на слова політика.

Гарантії безпеки

Сікорський також окреслив справжні напрямки зовнішньої політики Польщі. Він зазначив, що Польща з метою підвищення ефективності своїх дій приєдналася до декларації країн G7 про гарантії безпеки щодо України.

Міністр підкреслив, що як сусідня країна, військовий, гуманітарний та енергетичний центр, вона хоче брати участь у формуванні цих зобов’язань, "а не спостерігати збоку, як це роблять інші".

За словами Сікорського, польські компанії повинні відігравати важливу роль у відновленні української економіки та інфраструктури. Він підкреслив, що для підтримки їхніх зусиль була створена посада Уповноваженого з питань відбудови України. Незабаром в Польщі також розпочне свою діяльність Представництво Управління ООН з обслуговування проєктів.

У Польщі прокоментували можливість розміщення ядерної зброї

  • Раніше президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна готова до розміщення ядерної зброї НАТО у себе. За його словами, це питання вже деякий час є предметом обговорення на польсько-американських переговорах.
  • Дуда також вказав на зростання мілітаризації Росії в районі Кенігсберга та переміщення її ядерної зброї до Білорусі.
  • Заява польського лідера очікувано спричинила істерику в Кремлі. Так, представниця МЗС Росії Марія Захарова назвала висловлювання Дуди провокативними. Крім того, "дипломатка" звинуватила Польщу у тому, що вона нібито вже давно веде свою ворожу політику проти Росії. Зрештою, Захарова традиційно вдалася до погроз.