Наприклад, Леонардо да Вінчі ще 1475 року намалював проект прототипу гелікоптера. Втім, людину підняти у повітря йому не вдалось, зрештою, спершу це не виходило і в Сікорського.
Під час навчання в київському політехнічному університеті, хлопчина сконструював декілька гелікоптерів. Вони могли здійнятись у повітря, але були не здатні підняти у небо вагу пілота. Через це Сікорський на декілька десятиліть забув про розробки вертольотів.
Лише 1931 року він запатентував повітряний апарат, який мало чим відрізнявся від сучасних гелікоптерів. VS 300 - модель 1939 року, яку Сікорський зміг підняти в повітря.
За 2 роки українець її удосконалив і представив американській публіці вертольот-амфібію. Він набирав швидкість до 100 кілометрів на годину та міг стартувати з води. Модифікований VS 300 - став першим серійним гелікоптером у світі. Загалом, український інженер на конвеєр поставив 18 моделей гвинтокрилів.
Серед здобутків Сікорського - перший переліт на вертольоті через Атлантичний та Тихий океани з дозаправкою в повітрі. Майже всі досягнення українця припадають на період його еміграції у США.
Втім, до виїзду за кордон Сікорський відзначився унікальними результатами і на батьківщині. Під його керівництвом побудували літак з рекордною для того часу вантажопідйомністю або найшвидший літак з 2 пасажирами.