На фотографіях зі засідання політбюро Трудової партії Кореї, оприлюднених місцевими журналістами, Кім Чен Ин значно стрункіший, ніж раніше.

Читайте також Вперше за місяць: Кім Чен Ин неочікувано з'явився на публіці після найдовшої відсутності

Одразу після цього у мережі та засобах масової інформації почали з'являтися чутки, що стрімке схуднення диктатора, ймовірно, є наслідком хвороби.

Однак один з політологів Технологічного університету Массачусетсу Віпін Наранг заявив, що лідер КНДР міг свідомо схуднути, щоб "покращити свій імідж".

Проте, за словами аналітика, у разі, якщо зміни в зовнішності Ина є результатом проблем зі здоров'ям, то "за лаштунками у КНДР вже може точитися боротьба за спадкоємність, і ця нестабільність може бути проблемою для зовнішнього світу".


Кім Чен Ин сильно схуд / Фото Associated Press

Як зазначає The Guardian, здоров'я Кім Чен Ина давно є предметом спекуляцій. Так, у 2014 році він не з'являвся на публіці близько 6 тижнів, а потім був зафіксований із палицею. Пізніше розвідувальне агентство Південної Кореї повідомило, що йому зробили операцію з видалення кісти на кістці.

Тритижнева відсутність на публіці минулої весни викликала чутки, що він серйозно захворів після проходження операції на серці. Деякі ЗМІ висловлювали припущення, що Кім Чен Ин міг померти. Інші вважали, що диктатор просто перебуває в ізоляції через страх у зв'язку з пандемією коронавірусу.

До теми Ймовірна хвороба Кім Чен Ина: диктатора рекордно довго не бачили на публіці