Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко повідомив 24 Каналу, що система IRIS-T SLM ефективна проти крилатих ракет дозвукового типу, а саме Х-101/555 або КРМБ "Калібр". Також її можна застосовувати проти тактичної авіації, ударних гелікоптерів та малогабаритних об’єктів типу дрон-камікадзе "Шахед-136".

Не пропустіть Нідерланди – не єдина держава, яка готова купити Patriot для України, – Кулеба

Створить буфер безпеки

Однак IRIS-T SLM неефективні проти балістичних ракет типу 9М723 "Іскандер", Х-47М2 "Кинджал" та 3М22 "Циркон".

В IRIS-T SLM є функціонал, в якому вона "на топі". Ми не можемо говорити про те, що вона може збивати "Іскандери", оскільки для цього потрібні Patriot та SAMP/T. Але такий функціонал як в IRIS-T потрібен майже в кожному регіоні України,
– підкреслив Коваленко.

Всюди в українських містах, де завдяки цій системі можна створити буфер безпеки від ударів крилатою компонентою та іншою дозвукового типу, IRIS-T SLM є вкрай необхідною.

"Ну і звісно ж, у випадку наближення до радіуса дії цих комплексів можна збивати російську авіацію", – додав військово-політичний оглядач.

Допомога Україні від західних партнерів

  • 18 квітня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив на пресконференції, що Україна може отримати від партнерів по НАТО ще шість систем протиповітряної оборони Patriot.
  • Данія виділила 200 мільйонів крон (28,5 мільйона доларів США) на закупівлю зброї українського виробництва для Сил оборони України.
  • Також Данія та Норвегія передадуть Україні літаки F-16. Зараз триває підготовка українських пілотів.
  • Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте наголосив, що багато країн ЄС розуміють нагальні потреби України, проте вони мають самостійно вирішити, чи передавати наявні в них системи ППО для Сил оборони, адже це означатиме зниження національної безпеки.
  • Вже 20 квітня в Конгресі США нарешті можуть проголосувати за виділення майже 61 мільярда доларів допомоги Україні, з яких 7,8 – 7,9 мільярда підуть на підтримку українського бюджету, а решта – військова допомога.