Проте зараз наступає вирішальна ситуація на фронті, коли противник практично вичерпує всі свої професійні сили і кидає у бій останні підрозділи ПВК "Вагнер". Про це 24 Каналу розповів генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

Дивіться також Фортеця Бахмут – місце, де закінчиться епоха "вагнерівців"

Наступ практично зупинений

За його словами, окупанти залучають залишки професійних сил повітряно-десантних військ та десантно-штурмових бригад морської піхоти.

"Вагнерівці" на 80% знищені, але їхні останні підрозділи також кидають у бій. Під Вугледаром була майже знищена морська піхота противника, але ще туди Росія підтягує сили з Сибіру, з Далекого Сходу, намагаючись просунутись по критичних напрямках – в Бахмуті та Авдіївці,
– наголосив генерал армії.

Він підкреслив, що наступ ворога практично зупинений. Проводяться потужні оборонні та контроборонні наступальні дії локального характеру. Це знизило темпи противника по багатьох напрямкам, знизилась інтенсивність вогню. У ворога є вичерпність ресурсу – людського, військового, стрілецького, а також боєприпасів.

Микола Маломуж про створення передумов для контрнаступу ЗСУ: дивіться відео

Знищуємо резерви ворога

"Наші бійці відмічають, що у 2 – 3 рази на добу зменшено кількість обстрілів з боку противника. І це свідчення того, що у нього є проблеми. Він ще пробує підтягнути резерви, боєприпаси. Але ми маємо можливості знищити їхні склади і забезпечити повний вогневий контроль їхньої логістики", – впевнений Маломуж.

Генерал армії відзначив, що наступає кульмінація боїв. Хоча в Бахмуті і Авдіївці окупанти намагаються використати останні резерви, щоб просунутись хоча б на декілька десятків метрів і доповісти Путіну, що є перспектива захоплення цих двох міст, і рухатись далі. Але в них нічого не виходить.

Цей переломний етап наші вояки зможуть використати, щоб створити передумови нашої контратаки і більш потужних наступальних операцій. Це той період, коли ми стримали ворога, знищуємо резерви – протягом дня він зазнає втрати 800 – 1110 людей і сьогодні його потенціал є критичним,
– зазначив екскерівник Служби зовнішньої розвідки України.

За словами Миколи Маломужа, в цей час українські сили підтягують потужне озброєння, техніку. Нам поступають від союзників танки, БТР, самохідні артилерійські установки, боєприпаси – те, що створює передумови формування потужних ударних бригад, батальйонів для звільнення наших територій

Плани Росії щодо так званого наступу

  • У НАТО заявили, що Росія почала свій довгоочікуваний наступ після кількох місяців зимового застою. Міноборони Великої Британії через кілька днів констатувало, що Росія "просувається, якщо взагалі просувається, не кілометрами, а метрами".
  • Один високопоставлений американський дипломат теж прокоментував "прогрес" Кремля, заявивши: "Росія заявила, що починає новий наступ. Що ж, якщо це так, то це дуже жалюгідно".
  • Bloomberg повідомляє, що Кремль відмовився від планів подальшого наступу на Україну цієї весни після того, як не зміг досягти значного успіху. Видання зазначає, що за словами українських і західних офіційних осіб, майже всі з 300 000 російських військових, мобілізованих восени, на полі бою. Однак, за останні кілька місяців державі-агресорці не вдалося захопити жодного великого міста.