Про це 24 Каналу розповів ексспівробітник СБУ, фахівець Українського інституту майбутнього Іван Ступак. Він додав, що за понад 9 місяців оборони місто-фортеця стало символом стійкості українського народу.

Читайте також Ми повернемо Бахмут, – боєць ЗСУ розповів про бої на північному фланзі міста та дії росіян

На Бахмутському напрямку українські бійці наступають тими силами, що стримували окупантів. Зараз під Бахмутом не наступають новостворені бригади наступу ЗСУ. Росіян виганяють ті ж самі захисники та захисниці, які тримали оборону.

Чому Росія кидає повітряно-десантні війська у Бахмут: дивіться відео

9 місяців прокручували росіян на м'ясорубці

Росіяни масово закидають у Бахмут повітряно-десантні війська. Ймовірно, військове керівництво визначило, що саме Бахмутський напрямок буде перспективним для українського наступу.

Водночас Збройні Сили просуваються біля Бахмута й намагаються оточити ворога.

Росіяни ще не встигли там зробити собі лінію укріплення,
– зазначив ексспівробітник СБУ.

Як зазначив Ступак, у нас укріплення були й завдяки цьому ЗСУ просто як на м'ясорубці прокручувати окупантів весь цей час.

Яка ситуація на Бахмутському напрямку

  • Заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла, що ЗСУ перебувають як в наступальному процесі, так і в оборонному. Тобто ми здійснюємо наступ на декількох напрямках і оборону. На Бахмутському напрямку ворог підтягує додаткові резерви.
  • Речник Східного угруповання військ Сергій Череватий повідомив, що на Бахмутському напрямку росіяни зменшили свою активність. Також ЗСУ почали завдавати активних ударів по ворогові й проводили штурмові дії на флангах.
  • Речник Генерального штабу ЗСУ Андрій Ковальов підкреслив, що ЗСУ також мають успіх у наступальній операції на Бердянському та Торецькому напрямку.