Тривають доволі інтенсивні та важкі бойові дії. Це відбувається вже не один день, тиждень ба навіть місяць. Про це 24 Каналу сказав військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

До теми Як живе місто-фортеця Бахмут: військові опублікували фото

ЗСУ відбивають атаки

Як акцентує Мусієнко, російські війська неодноразово намагалися обходити Бахмут та спробувати замкнути кільце, щоб створити умови оточення для наших сил. Але ці атаки відбиваються.

Британська розвідка зауважує, що в українські сили залишаються логістичні можливості, щоб перебувати у Бахмуті. Тому наші захисники продовжують відбивати атаки ворога, завдаючи йому важких втрат. "Сьогодні це одна з цілей перебування там нашого контингенту", – стверджує військовий експерт.

Що ж до ймовірності відходу, говорить Мусієнко, усе залежить від ситуації, яка складається на полі бою. Рішення ухвалюється зважаючи на те, як вона складається та розвивається. Вочевидь, якби ситуація була надскладною, наприклад, як у Сєвєродонецьку, воно було б прийняте.

Олександр Мусієнко

Військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень

Ситуація була подібна тим, що російські війська наступали надзвичайно великими силами, наші військові оборонялися, стримували атаки, знесилювали угрупування військ ворога, виконуючи завдання з оборони всього східного напрямку. Але, звичайно, коли постала безпосередня загроза оточення, і російські війська зруйнували усе, тоді було прийняте рішення відійти. Так само було й у Лисичанську, – пояснив Мусієнко.

Станом на сьогодні наше командування, військово-політичне керівництво та Верховний Головнокомандувач не вбачають наявності умов, коли потрібно відходити. Тому, очевидно, зараз прийняте рішення, що українські сили перебуватимуть у Бахмуті для відбиття атак противника надалі.

Мусієнко наголосив, що з лютого 2022 року українські війська жодного разу не опинялися у котлі чи оточенні. Завжди діяли на випередження і відходили тоді, коли це потрібно було. Єдиний виняток – Маріуполь. "Але ми знаємо, як виникла ця ситуація. Попри це, наші захисники трималися надзвичайно довго, вони дуже потужно давали відсіч ворогу. Лише кинувши надзвичайно потужні сили та застосувавши усе, ворог зумів взяти Маріуполь", – відзначив керівник Центру військово-правових досліджень.

В інших випадках, коли складалася несприятлива ситуація, приймалося рішення відступати, щоб врятувати контингент військ. На думку командування, додає військовий експерт, зараз вона інакша.

Оборона Бахмута під загрозою / Загострення на Донеччині / ПУТІН закидає Україну тілами: дивіться відео

Як потенційний відхід вплине на ситуацію

За словами військового експерта, у разі відходу буде тривати боротьба. Є ешелоновано оборона, і продумуються різні сценарії. Якщо відходиш з однієї позиції, то оборону триматимеш з іншої, яка укріплена. Головне, переконаний Мусієнко, це зберегти боєздатність та боєготовність наших сил, зокрема на Донецькому напрямку.

"Відійшли б на інші укріплені рубежі й звідти відбивали б атаки противника. Водночас у Бахмуті ворог знесилювався б, а також з'являлася б перспектива переходу в контратаки й звільнення тих напрямків, які довелося залишити. Це у перспективі, якби довелося відійти", – підкреслив військовий експерт.

Позиція керівництва України

  • Володимир Зеленський заявив, що українські Сили оборони не відійдуть від Бахмута та почнуть деокуповувати захоплену росіянами територію Сходу. Це станеться, якщо наша держава якнайшвидше отримає далекобійну зброю.
  • Глава держави наголосив: здавати Бахмут ніхто не збирається. "Будемо боротися скільки можемо. Вважаємо Бахмут нашою фортецею… Якщо буде пришвидшена зброя, а саме далекобійна зброя, ми не тільки не відійдемо від Бахмута, ми почнемо деокуповувати Донбас, який був окупований з 2014 року", – зауважив він.
  • На його переконання, Україна знає, що їй конкретно потрібно для того, щоб це зробити. Президент подякував усім державам, які перебувають на цьому шляху поруч з нами.