Про це 24 Каналу розповів генерал-лейтенант у відставці, військовий експерт, засновник БФ "Закриємо небо України" Ігор Романенко, зауваживши, що не можна поки стверджувати, що там зовсім припинилися бойові дії.

Дивіться також Привид великої війни чи пусті слова? Чи введуть країни НАТО свої війська в Україну

Росія хоче скористатися перевагою

Як наголосив Романенко, потенціал підтримки ворожої піхоти дійсно зменшився після збиття багатьох ворожих винищувачів-бомбардувальників Су-34 та літака дальнього радіолокаційного стеження А-50. Але в окупантів все одно є багато наземних потужностей.

У них є багато техніки та особового складу. Особливо артилерії. Раніше, минулого року, у нас була дещо інша ситуація з нашою артилерією та контрбатарейною боротьбою. Зараз наші можливості обмежені. Тому вони намагаються використати ситуацію,
– сказав Романенко.

Росіяни намагаються скористатися моментом, коли військова допомога для України від США була поставлена на паузу. Ймовірно, ще найближчим часом доведеться перебувати в такій ситуації. Однак є сподівання, що вже за 1 – 2 місяці проблеми з допомогою від США будуть вирішені – і тоді буде дещо легше.

Ситуація на Авдіївському напрямку: коротко

  • Командувач ОСУВ "Таврія" Олександр Тарнавський повідомив, що на Авдіївському напрямку ідуть запеклі бої. Окупанти мають перевагу в боєприпасах та нарощують кількість штурмових груп. Тому у них є деякі локальні успіхи.
  • Майор ЗСУ та заступник командира Третьої штурмової бригади Максим Жорін зауважив, що місцями окупанти пробують змінювати свою тактику, а інколи просто закидають кількістю. Але українські сили втримують рубежі.
  • В соцмережах опублікували відео окупантів зі зруйнованої Авдіївки. Загарбник в абсурдний спосіб спробував виправдати агресію Росії проти України.