Для цього ворог активно використовує авіацію, артилерію і піхоту разом з технікою. Про це 24 Каналу розповів майор ЗСУ, заступник командира Третьої штурмової бригади Максим Жорін.

Читайте також Ситуація на Авдіївському напрямку динамічна і складна, ворог атакує ротами, – Лиховій

"Місцями загарбники намагаються змінювати свою тактику, місцями просто намагаються протиснути кількістю. Але загалом наміри ворога поки що залишаються такими ж. Він намагається просуватись і відсувати лінію від самої Авдіївки. Натомість українські сили втримують ті рубежі, які їм визначені", – сказав він.

Ворог штурмує великою кількістю піхоти

Максим Жорін зазначив, що на Авдіївському напрямку ворог штурмує величезною кількістю піхоти. Водночас втрати в окупантів теж величезні. Зокрема, також у Красногорівці, яку 28 лютого ЗСУ зачистили від росіян.

Просто божевільна кількість піхоти по всьому напрямку. Вона неадекватна. Така ж, як неадекватна кількість втрат у них. Наприклад, що стосується Красногорівки або навіть інших населених пунктів, які тут зараз, то просто сотнями вони залишають,
– розповів майор ЗСУ.

Заступник командира Третьої штурмової бригади підкреслив, що у Красногорівці українським бійцям потрібен був час та сили, щоб вибити росіян. Ворожа піхота не зовсім на "нульовому" рівні.

"Тримались навіть за останню будівлю в населеному пункті. Але найскладнішим було в кінці з останнього будинку їх вибити. Тримались до кінця, поки абсолютно всіх в ньому не знищили. Основне – інколи на техніці, інколи поруч з технікою, інколи без техніки, але піхоти у ворога дуже багато", – додав Жорін.

Тактика окупантів в Авдіївці

Як наголосив Максим Жорін, Третя штурмова перебуває у постійних боях, відбиттях штурмів, реалізації власних наступальних контратакувальних дій. Тактика росіян частково змінилась, але це насамперед пов'язано з рельєфом та місцевістю.

Не можна однаково воювати і в міській забудові, і в полі, і в лісосмузі, і в невеликому селі. Тому характер дій відрізняється. Проте загальна стратегія залишається такою ж. Величезна кількість піхоти, посилена технікою, роботою артилерії та авіації, яка намагається по всій смузі навколо Авдіївки протиснути лінію,
– пояснив він.

Ситуація на Авдіївському напрямку: останні новини

  • У Генштабі ЗСУ повідомили, що за минулу добу українські захисники відбили 25 атак ворога у районах населених пунктів Бердичі, Орлівка, Тоненьке, Первомайське, Невельське Донецької області.
  • Командувач ОСУВ "Таврія" Олександр Тарнавський розповів, що на Авдіївському напрямку ворог збільшує інтенсивність артилерійських обстрілів. Окупанти мають значну перевагу в боєприпасах, а також нарощують чисельність штурмових груп – аж до батальйонно-тактичної групи. Росіяни кидають у бій нові резерви та мають деякі локальні успіхи.
  • Натомість Сили оборони продовжують ведення оборонної операції, подекуди відновлюють втрачені позиції, виставляють додаткові позиції відділень, вогневі позиції, спостережні пункти.