Народний депутат, секретар Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко розповів 24 Каналу про ситуацію біля Авдіївки. Він пояснив, чому ворог вперто продовжує штурмувати населений пункт.

До вашої уваги Штурми піхоти Росії поблизу Авдіївки становлять загрозу, але не призведуть до просування, – ISW

"З воєнного погляду, Авдіївка не має жодного стратегічного значення. <...> Для ворога це політична ціль, тому що російська армія понад рік не мала жодних перемог, а тільки поразки", – констатував Костенко.

Так, останнім "досягненням" росіян стало часткове захоплення Бахмута. Ба більше, це зробили не солдати, а найманці ПВК "Вагнера", які ще й завдали репутаційних втрат російській армії.

Чому Росія хоче захопити Авдіївку за всяку ціну: дивіться відео

Чому саме Авдіївка

Росія обрала для активізації саме Авдіївку, тому що це впізнаваний населений пункт. Місто розташоване за 13 кілометрів від Донецька і ще з 2014 року напів оточене російськими силами.

Костенко наголосив на важливості ліній оборони навколо Авдіївки, щоб мати змогу відійти в будь-який момент. Ситуація біля міста доволі загрозлива, бо для досягнення своєї мети ворог не шкодує живої сили.

Ситуація біля Авдіївки: останні новини

  • У Генштабі ЗСУ заявили, що Росія не полишає спроб оточити Авдіївку, для чого застосовує також авіацію. Однак українські військові міцно стоять на своїх позиціях і завдають ворогу значних втрат.
  • В останні тижні окупанти активізувались у промисловій зоні з метою захопити Авдіївський коксохімічний завод. Проте захисники повністю контролюють ситуацію, як і підприємство.
  • Водночас росіянам вдалось досягнути умовного прогресу на Авдіївському напрямку. Однак незначне просування коштувало їм тисячі жертв.