Український лідер наголосив, що працівники екстреної медичної допомоги – незламні люди, віддані добрій справі. Навіть неможливо порахувати, скільки життів вони врятували, повідомляє 24 канал.

Зауважте Зброя, санкції, конфіскація російських активів: Зеленський звернувся до студентів Стенфорда

Працівники екстреної медичної допомоги завжди виконують свою роботу, якими б не були умови та час. Зеленський наголосив, що вдячний кожному та кожній за реально швидку допомогу та самовіддану роботу. Зокрема, у час пандемії та повномасштабної війни.

Президент наголосив, що справжній героїзм проявляють всі. Однак, на жаль, війна забрала й життя тих, хто робив усе, аби врятувати інших.

За словами Зеленського, 27 травня прем'єр-міністр України та очільник МОЗ вручили нагороди працівникам екстреної медичної допомоги. Це – той мінімум, який держава може зробити.

Однак Зеленський пообіцяв, що буде й максимум. До 24 лютого влада робила усе, аби підняти забезпечення цих працівників на достойний рівень. Відповідну політику обов'язково продовжать, коли дійдуть до миру.

Зеленський розкрив деталі наради з Кабміном

Президент розповів, що 27 травня провів нараду з Кабміном. Зеленський зауважив: він очікує від урядовців більшої активності. Зокрема, щодо подолання дефіциту пального, який утворився через російські ракетні удари.

Зеленський також очікує більшої активності у питанні забезпечення робочих місць для українців. А також – щодо інших важливих економічних питань.

Президент продовжує збирати міжнародну підтримку

Зеленський повідомив, що продовжує збирати для боротьби українців якнайширшу міжнародну підтримку. Зокрема, президент пригадав своє звернення до політиків і народу Індонезії. Темою були загрози, які Росія створила для кожної країни у світі.

Український лідер наголосив, що, зокрема, мовиться про продовольчу кризу. Через російську блокаду українських портів продовольства на ринку не вистачає. Це провокує зростання цін, а отже – політичний хаос у країнах, які найбільше залежать від українського експорту.

Зеленський наголосив: він вдячний Індонезії за розуміння аргументів України, а також – підтримку у протистоянні кризам, які провокує Росія.

Окрім того, Зеленський розповів про своє спілкування зі студентами Стенфордського університету. Президент зізнався, що йому приємно було побачити українських студентів та студенток. Загалом американська студентська спільнота усвідомлює: Україна зараз бореться за спільну свободу, яка одна на всіх у світі. Зеленський запропонував студентам, коли завершать навчання, приєднатись до реалізації проєкту відбудови України.

Також Зеленський 27 травня провів розмову з Маріо Драгі – прем'єр-міністром Італії. Зокрема, обговорили:

  • як не допустити подальшого розгортання продовольчої кризи;
  • постачання пального;
  • оборонну підтримку для України.

Також детально обговорили ситуацію на полі бою.

Ситуація на Донбасі – складна

Зеленський розповів, що на Донбасі російські окупанти зосередили максимум артилерії та максимум резервів. Ворог завдає ракетних ударів та застосовує авіацію.

Як це і передбачалося, дуже важка ситуація. Окупанти намагаються хоча б на сто днів війни досягнути тих цілей, які сподівалися реалізувати вже за перші дні після 24-го лютого,
– заявив президент.

Зеленський заявив, що Україну захищають так, як це дозволяє наявний оборонний ресурс. Водночас роблять усе, аби його посилити. І його посилять.

"Якщо окупанти думають, що Лиман чи Сєвєродонецьк будуть їхніми, то вони помиляються. Донбас буде українським. Тому що це – ми, це наша сутність. І навіть якщо Росія принесе туди всюди руйнацію і страждання, ми все одно відновимо кожне місто і кожну громаду. І там немає і не буде жодної реальної альтернативи нашим українським прапорам", – наголосив Зеленський.

Важливо – нічне звернення Зеленського за 27 травня: дивіться відео