Про це 24 каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан. За його словами, до окупантів на Донеччині приєдналися саме ті російські частини, які кілька тижнів тому покинули правий берег Дніпра на Херсонщині.

Читайте також У росіян серйозна армія тих, хто моніторить і багато агентури, – Повітряні сили про росрозвідку

Завдяки цьому збільшилася не лише кількість живої сили, а й техніки окупантів.

Зараз майже вдвічі зросла кількість атак російських військ. Також бачимо збільшення вдвічі кількості артилерії та саме артилерійських уражень. Це результат того, що ми випустили росіян з правобережжя Херсонщини,
– зазначив Світан.

Як Росія використала військових, яких вивела з правобережжя Херсонщини

За словами військового експерта, не можна було дозволяти окупантам тікати з правого берега Дніпра. Втім, їм все одно вдалося вийти, адже вони оголосили так звану "евакуацію" і фактично прикривалися цивільним населенням.

З правого берега вийшли майже 2 дивізії – це близько 20 тисяч людей. Можна вважати, що на лівий берег вийшов цілий корпус,
– сказав полковник запасу ЗСУ.

За його словами, ці російські частини розділилися. Військове керівництво Росії розкидало окупантів на різні напрямки.

  • Одна група – в основному мобілізовані – залишилися на лівобережжі Херсонщини. Також їх підтягнули до Запорізького фронту.
  • Ще одна частина вирушила на Луганськ.
  • Основний кістяк російських сил з правобережжя Херсонщини відвели до Маріуполя, доукомплектували та кинули на Донбас. Ці війська розтягнулись від Вугледара до Сватового. Також окупанти коштом цих сил прикрили свої тили у районі Щастя та Старобільська.

ЗСУ отримали підсилення під Бахмутом

Як зазначив військовий експерт, водночас ЗСУ на Донецькому напрямку також отримали підсилення.

"Туди підійшли наші частини з правого берега Дніпра, а також невикористані резерви. Відбулася ротація і вже свіжі частини посилюють наші війська зокрема у районі Бахмута", – розповів Світан.

Стрім Дарії Кудімової та Романа Світана: дивіться повне відео

Ситуація на фронті: головне

  • Наразі росіяни зосереджують основні зусилля на веденні наступальних дій на Бахмутському та Авдіївському напрямках. Щоб не допустити просування українських воїнів на Сватівському та Лиманському напрямках, вороги здійснюють інженерне обладнання лінії оборони та продовжують переміщення особового складу.
  • Російські військові не полишають спроб захопити Бахмут. Поблизу міста останнім часом точаться найзапекліші бої. Й аналітики зазначають, що усі потуги ворога дорого йому обійдуться.
  • Як розповів військовий експерт Роман Світан, росіяни намагаються обійти Бахмут з півдня в бік Часового Яру. Водночас ЗСУ запобігають руху ворога фланговими ударами з самого Бахмута, а також Дружківки та Костянтинівки.