Військовий експерт Петро Черник розповів 24 Каналу, що ситуація довкола Авдіївки не змінюється та деякий час не буде мінятися. Це пов'язано з тим, що боротьба за місто має серйозне політичне забарвлення.

Дивіться також Росіяни зайшли в Хромове та Степове: як за тиждень змінилась карта фронту

Путін дав наказ

Владімір Путін дійшов висновку, що досягнути своєї мети – ліквідувати українську державність у так званій "СВО" – він не зможе, тому вирішив виконати завдання мінімум. А саме – вийти на адміністративні кордони Донеччини та Луганщини.

Відповідний наказ Путін віддав – взяти Авдіївку за будь-яку ціну. Як буде в реальності – побачимо,
– наголосив військовий експерт.

Він нагадав, що Бахмут окупанти взяли велетенськими піхотними валами. ПВК "Вагнера" втратила за час штурму міста 22 тисячі бойовиків за 10 місяців боїв. Щось подібне відбувається в Авдіївці.

"З цього глухого кута обов'язково знайдеться вихід. Питання в тому – на чию сторону", – зауважив Черник.

Пріоритет – Авдіївка та Мар'їнка

На лівобережжі Херсонщини ЗСУ намагається нав'язати ворогу бої. Українським силам вдалося зайняти позиції на острові Білогрудний на східному лівому березі. Це може змусити окупантів перекинути на цю ділянку фронту ресурси з інших напрямків.

У війні є таке поняття як прихована концентрація сил і засобів на одному напрямку. Водночас на мою думку, для росіян Авдіївка та Мар'їнка залишаються головними плацдармами на фронті. Тому малоймовірно, що зараз вони знайдуть ресурси, щоб укріпити південний плацдарм,
– зазначив військовий експерт.

Петро Черник оцінив ситуацію на фронті: дивіться відео

До того ж лише за листопад втрати окупантів сягають 28 550 людей. Під час війни в Афганістані Радянський Союз втратив 15 500 військових.

"В Мар'їнці також постійно продовжуються бої, хоч місто повністю зруйновано. Проте завдяки тому, що в місті починаючи з 2014 року побудована потужна система укріплень, маємо в якійсь частині велетенський успіх", – підкреслив Петро Черник.

Яка ситуація на фронті: важливе

  • Протягом останньої доби ЗСУ відбили 11 атак окупантів поблизу Бахмута – в районах Богданівки, Кліщіївки та Андріївки. Крім того, українські захисники здійснюють штурми південніше Бахмута.
  • За словами командира роти ударних БпАК "АХІЛЕС" 92-ї ОШБ Юрій Федоренко, на Бахмутському напрямку ворог застосовує різну тактику наступу. Зокрема активно використовують піхоту та техніку. Крім того, завдають ударів з РСЗВ та здійснюють дистанційне мінування.
  • Поблизу Авдіївки бійці ОСУВ "Таврія" стримують намагання ворога оточити місто. Так, протягом доби ЗСУ відбили на Авдіївському напрямку 18 атак росіян поблизу Новобахмутівки, Степового, Авдіївки та Сєверного.
  • Також розвідка Великої Британії повідомляє, що українські сили продовжують утримувати західну частину Мар'їнки. Щодо Росії, то вона тримає під контролем частину забудованої території.
  • Водночас у розвідці вважають, що штурми Мар'їнки окупантами відповідають планам Росії захопити якомога більше територій Донеччини.