Військовий експерт Сергій Грабський розповів 24 Каналу, що противник не дійшов до фортифікаційних споруд на Харківщині. Його вдалося зупинити у зоні так званої смуги забезпечення – і противник вплутався у криваві та безперспективні бої у районі міста Вовчанськ, яке зараз стирається з обличчя землі.

Дивіться також Півтора – два місяці вирішальні: боєць ЗСУ розповів, що відбувається на Харківщині

Хрестоматійний приклад

Сергій Грабський зауважив, що кількості противника від самого початку було недостатньо для того, щоб здійснити якісь масштабні наступальні операції.

Загальне угрупування противника, розгорнуте в трьох областях Росії, складає до 50 тисяч осіб. Приблизно половина цього угруповання залучена саме в боях на Харківському напрямку, що є абсолютним хрестоматійним прикладом відволікаючих дій,
– підкреслив військовий експерт.

Він додав, що якщо це поєднати з масованою інформаційно-психологічною операцією, на яку повелося наше ЗМІ, можна говорити про намагання противника, використовуючи військові і невійськові методи, відвернути увагу від інших найбільш небезпечних напрямків, де ведуться бої найвищої інтенсивності.

Це ствердження дублюється із заявою президента України, який наголосив, що військове командування розуміє, що це відволікаючий маневр для того, аби стягнути сили.

Аби перетворити Харків на пустелю

Що ж до ударів по Харкову, які ворог завдає щодня та щоночі, Сергій Грабський наголосив, що росіяни будуть робити все можливе, аби знищити місто. І на це є кілька причин:

  • Харків є історичним символом України, державотворчим символом України як перша столиця модерної України, хай і радянського зразку.
  • Харків є надзвичайно важливим промисловим центром.
  • Харків є дуже важливим науковим і освітнім центром України.

Саме тому знищення Харкова є виключно стратегічною задачею російських окупантів та російського політичного режиму.

Вони будуть завдавати удар задля того, щоб підірвати наш військово-промисловий, науковий та освітній комплекси, примусити людей залишити місто і перетворити його на пустелю,
– сказав Сергій Грабський.

Він додав, що росіяни називають це "санітарною зоною", українські військові ж називають це алеппозацією, тобто противник діє тими ж методами й алгоритмами, як і в 2015 році у місті Алеппо. Нічого нового ворог не придумав, і в Харкові відбувається абсолютно показовий, цинічний та свідомий терор.

Військовий експерт закликав не забувати, що люди, які ховалися в бомбосховищах, не страждали. Страждають люди, які свідомо ігнорують повітряну тривогу, і це призводить до трагедії.

Кожен з нас є відповідальним за свою особисту безпеку, тому я закликаю не бути надгероями, а думати про своє здоров'я та життя. Ніхто не має права ігнорувати сигнали повітряної тривоги,
– підсумував Сергій Грабський.

Росіяни цинічно обстрілюють Харків

  • 23 травня ворог завдав трьома ракетами С-300 удару по друкарні "Фактор-Друк", яка є одним із найбільших типографських комплексів повного циклу у Європі. Внаслідок атаки загинуло 7 працівників, 21 людина зазнала поранень, а також згоріли 50 тисяч книжок.
  • 22 травня ворог цинічно вдарив по Шевченківському району міста Харкова. Ворожий снаряд влучив в житлову забудову біля багатоповерхівки. Постраждало 12 осіб, серед яких двоє – у важкому стані.
  • Серед постраждалих 22 травня був і водій тролейбуса Юрій Орел, якому довелося ампутувати одну ногу. Наразі українці вже зібрали необхідну суму для реабілітації водія.
  • Внаслідок атаки 22 травня постраждало кафе, де о 17:00 мало відбутися свято дня народження. На заході планували бути 20 людей. Російський удар прийшовся о 14:00.