А українські захисники перебувають в активній обороні та формують передумови, у яких вибивають ворога з тих позицій, які йому вдалося зайняти. Про це 24 Каналу розповів командир батальйону ударних БпАК "Ахілес" 92 ОШБр Юрій Федоренко.

Читайте також Дозвіл бити по Росії стосується не лише прикордонних із Харківщиною ділянок, – Білий дім

"Стрілеча – Пильна – Глибоке. На цьому відтинку Силам оборони вдалося повною мірою стабілізувати ситуацію. Тобто останній тиждень противник тактичних успіхів на полі бою не має, не просувається. Натомість Сили оборони достатньо активно і жваво займаються покращенням положення", – сказав військовий.

У Вовчанську ситуація дещо складніша, тому що загарбники втягнулись у бої в міській забудові за переважної кількості живої сили. Для них це тактично зручніше. Наміри противника залишаються незмінні, тому тривають достатньо складні бої. Однак росіяни втратили тактичну ініціативу на полі бою.

Ворога можна буде знищувати

Юрій Федоренко зазначив, що натепер низка західних країн надала Україні дозвіл на використання свого озброєння, зокрема по об’єктах ворога на території Росії. Серед цих засобів і далекобійні.

Це означає, що противника можна буде знищувати. Зокрема, в його лігві на території Росії. Це стосується районів зосередження легкоброньованої, броньованої техніки, засобів радіоелектронної розвідки, радіоелектронної боротьби, ППО та установок С-300, С-400, які щоденно стріляють по Харкову,
– наголосив боєць ЗСУ.

За його словами, дуже важливо, щоб місто Харків можна було закрити з погляду безпеки повітряного простору. Це обов'язково відбудеться, але на це потрібен час. Також із погляду накопичення вогневих засобів, ППО, які дадуть можливості Україні збивати російські літаки, які скидають на Харків керовані авіабомби.

Обстановка змінилася

Командир батальйону ударних БпАК "Ахіллес" 92 ОШБр наголосив, що обстановка 10 травня, коли росіяни почали атакувати Харківщину, та станом на зараз відрізняється. Низка наших бригад зайшли в смугу, розгорнулися, готують позиції, інженерно-фортифікаційні споруди, розставили вогневі засоби та взяли ворога під вогневий контроль, зокрема контролюють надходження його резервів.

Тому ті напрямки, де противник мав успіх, Сили оборони вже стабілізували. Вживаються заходи для того, щоб не відбулося ескалації. Тобто ворог не зміг накопичитися і поновити з новою силою ударно-штурмові дії там, де мав успіх, або щоб противник не перейшов лінію кордону в будь-якому іншому місці, щоб його бити дистанційно,
– пояснив Федоренко.

Окупанти залишають можливість як поповнювати втрати, які є на тих відтинках, де вони мали успіх, так і на додаткове угруповання сил і засобів, яке може перейти лінію державного кордону в будь-якому іншому місці. Це можуть бути і Суми, і Харківська область поблизу тих районів, де ворог мав успіх.

"Водночас про це достатньо добре знає наша розвідка. Я впевнений, що Сили оборони гідно зустрінуть противника у разі, якщо він буде намагатися перейти лінію державного кордону у будь-якому іншому місці. Помножено на те, що ми зможемо противника вражати на його території. Це дасть суттєвий результат по обороні в цілому Харківської області та інших регіонів, які межують з Росією", – додав командир батальйону.

Ситуація на Харківщині: останні новини

  • У Генштабі ЗСУ повідомили, що на Харківському напрямку від початку доби нашими воїнами було відбито одну атаку ворога поблизу Липців. Українські підрозділи продовжують укріплювати позиції та оборонні рубежі.
  • Протягом минулої доби ворог втратив на цьому напрямку 126 окупантів. Крім того, українські захисники знищили 17 автомобілів та дві одиниці спеціальної техніки. Трьом артилерійським системам загарбників було завдано пошкоджень.
  • Українське військове керівництво заявило, що росіяни перекидають сили на північ Харківщини з інших ділянок фронту. Аналітики ISW кажуть, що це може свідчити про другу фазу наступу на Харківському напрямку.