Про це 24 Каналу розповів депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань. За його словами, після підтоплення навіть вцілілі будинки вже непридатні для життя.

Читайте також В магазинах й квартирах все зіпсовано: яка найголовніша зараз проблема в Херсоні

"Багато людей повертається до своїх домівок, щоб перевірити стан свого майна та забрати ті речі, які не встигли забрати під час евакуації. Але навіть у вцілілих будинках пліснява, сморід", – сказав Хлань.

Вода поступово сходить – і виявляється дуже багато проблем. Деякі будинки абсолютно повністю руйнуються, деякі – зазнають тріщин. Крім того, усі підвали й погреби затоплено. Буває, що воду відкачують, а вона знову набирається, тому що рівень ґрунтових вод ще доволі високий.

Де жити херсонцям

На тлі останніх подій постає питання: що робити з цілими вулицями, які були затоплені. Нове будівництво можливе лише після завершення воєнних дій, але людям потрібно вже десь жити.

Водночас є можливість отримати компенсацію. Для цього треба зафіксувати пошкодження через відповідні акти, які вже розміщені на сайті ОВА.

Підрив Каховської ГЕС: триває 10 доба ліквідації наслідків

  • Після теракту Росії на Каховській ГЕС енергетики намагаються повернути світло жителям Півдня України. Найбільш критична ситуація залишається в Херсоні.
  • Після терористичного акту Росії на Каховській ГЕС у Херсонській ОВА ухвалили низку нових правил. Стосуються вони продажу алкоголю та риби, а також проведення літнього оздоровчого сезону.
  • Однак найважча ситуація тепер на окупованій частині Херсонщини. Росіяни не допомагають людям і не дозволяють цього Україні та міжнародним організаціям. Однак нашій державі таки вдалося врятувати 135 людей, які тепер перебувають у Херсоні.