Політичний і громадський діяч зі США Юрій Рашкін сказав 24 Каналу, що ситуація в Конгресі становить сором, ганьбу і гармидер.

Читайте також Історичне рішення: Байден запросив у Конгресу 106 мільярдів для України та Ізраїлю

"Коли будуть наступні вибори в США, республіканці розплатяться перед виборцями за неподобство, яким вони тепер займаються", – зазначив Рашкін.

Що відбувається в Конгресі США: дивіться відео 24 Каналу

Так, ніхто не захоче голосувати за партію, яка навіть не може самоорганізуватись. Тому більше підтримки можуть отримати саме демократи.

Байден дав Конгресу "легку роботу"

Основна робота Конгресу полягає в тому, щоб розподіляти державні кошти. Однак Палата представників уже два тижні без спікера, тому робота стоїть і рішення не ухвалюють.

Зокрема, щодо допомоги Україні та Ізраїлю на суму 106 мільярдів доларів, які в Конгресу запросив Джо Байден.

"Президент дає їм змогу "легкої перемоги" – зробити те, що й так видається правильним і явно всім допоможе", – констатував Рашкін.

Що відбувається в Конгресі США: останні новини

  • Як відомо, 3 жовтня Палата представників США відправила у відставку спікера, представника республіканців Кевіна Маккарті. Цей процес запустив його однопартієць Метт Герц, який звинуватив його в "співпраці з демократами".
  • Після цього Палата представників провалила кілька раундів голосування і не змогла обрати наступника Маккарті. Від Демократичної партії висунули Гакіма Джефріса, а від Республіканської – Джима Джордана.
  • До слова, Джим Джордан належить до противників військової допомоги Україні. Однак колишній спікер Кевін Маккарті підтримав його, мовляв, він "зробить чудову роботу".