Про це 24 Каналу розповіла начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталя Гуменюк, зауваживши, що окупанти продовжують випробовувати на міцність наше військо. Хоч часами їхня штурмова діяльність характеризується не надто великою активністю, але вони продовжують тиснути.

Дивіться також Ворог підійшов впритул до Часового Яру: як змінилася лінія фронту за тиждень

Ворог тисне артилерією та дронами

У проміжках між штурмами противник намагається впливати на наші підрозділи за допомогою артилерії та дронів. Саме тому великий акцент на цьому напрямку робиться на засобах радіоелектронної боротьби. Українським підрозділам допомагають, щоб ворожі дрони не могли долітати до цілей.

Загальна активність нашої радіоелектронної боротьби високо оцінюється навіть ворогом. Росіяни бачать, що дрони, які вони спрямовують у напрямку наших позицій, не долітають, не мають відповідного бойового ефекту,
– розповіла Наталя Гуменюк.

Щодо артилерії окупантів, то Сили оборони намагаються вибити максимальну кількість вогневих позицій, які їм вдається виявити. Але мовиться про позиції, які розташовані не всередині населених пунктів, поміж цивільного населення. Ураження зазнає те, що є на відкритих територіях, куди можуть дістати українські військові.

Наприклад, упродовж 1 квітня 2024 року вдалося знищити майже 20 одиниць артилерійських установок. Втрати в особовому складі фактично однакові як на Херсонському, так і на Запорізькому напрямках. Вони склали понад 60 окупантів і там, і там.

Якщо говорити, що штурмова група складається з 10 – 15 людей, то як правило, коли вони збирають такі групи, то кожна з них повертається з мінусом у 60 – 70%,
– підкреслила Наталія Гуменюк.

Яка ситуація на Херсонщині: останні новини

  • Ворог хоче вибити ЗСУ з плацдарму у Кринках, але не має для цього достатньо ресурсу. Тепер у росіян менше впевненості, а також суттєво зменшилась кількість охочих йти на штурми. Адже втрати окупантів на цьому напрямку дуже великі. Мовиться про майже 60%.
  • У ніч на 31 березня росіяни вдалися до комбінованої повітряної атаки. Зокрема по Півдню вони били ракетами й дронами. Ракети, які летіли на Херсонщину, вдалося збити. Вони впали на відкритій місцевості. На жаль, дрони влучили по законсервованому агропідприємству.
  • Російські окупанти продовжують мінувати територію на Херсонщині. Вони роблять це на воді й на суші, але не завжди мають успіх. Так загарбник вирішив замінувати Дніпро та скинув у воду протичовнові міни. Але сам моторний човен окупантів знесло течією і вони підірвалися на своїх же пастках.