Про це 24 Каналу розповів заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський. Він додав, що у Голій Пристані після підриву Каховської ГЕС росіяни зробили карантинну зону.

Читайте також Пропаганда на Заході працює: політолог сказав, як змінити ситуацію нам на користь

Мета окупаційної влади на лівому березі Херсонщини – бажання покращити своє матеріальне становище.

Яка ситуація на лівому березі Херсонщини: дивіться відео

Випускають лише за хабарі

Російські військові вимагали гроші з людей за те, аби допустити їх на човнах врятувати херсонців. Це відбувалося у перші дні після навмисного підриву Каховської ГЕС. Водночас самі окупанти евакуацією цивільних не займалися.

До того ж росіяни не скасували комендантську годину й вимагали гроші з людей, які власними силами намагалися допомогти іншим.

Російський солдат за гроші сідав у човен, називав всі паролі й лише так можна було врятувати людей. Зараз теж є випадки, коли людей через блокпости випускають виключно за хабар,
– розповів Соболевський.

Росіяни масово мародерять в окупованих населених пунктах на Херсонщині, які постраждали від теракту Росії. Вони знову вивозять побутову техніку, цінні речі тощо. Спершу вантажівки з награбованим майном українців їдуть до Криму, а звідти до Росії.

Підрив росіянами Каховської ГЕС: останні новини

  • Попри те, що підрив росіянами Каховської ГЕС спровокував масштабні підтоплення на лівобережжі Херсонщини, окупанти не евакуйовують цивільне населення й не допускають туди місії міжнародних організацій. Наразі ООН очікує гарантії безпеки від Росії, щоб допомогти населенню після підриву Каховської дамби.
  • За офіційними даними станом на 12 червня внаслідок підтоплення Херсонщини загинули 10 людей. 20 осіб поранені, серед них – 5 поліцейських та 2 рятувальників. Безвісти зниклими вважаються 35 людей, серед них – 7 дітей.
  • Глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що 19 країн вже виділили гуманітарну допомогу Україні для подолання наслідків підриву Росією Каховської ГЕС. Крім цього, до допомоги долучилися й різні міжнародні організації й фонди.