За даними ОВА, в одному з районів Херсона виявили утопленими невідому жінку та 50-річного чоловіка. Загалом внаслідок підтоплення Херсонщини загинули 10 людей.

Дивіться також Евакуйовано до 3 тисяч людей, рівень води продовжує падати: головне про підрив Каховської ГЕС

Актуальна ситуація в регіоні

Прокудін наголосив, що станом на зараз через підрив дамби 20 осіб поранені, серед них – 5 поліцейських та 2 рятувальників.

Безвісти зниклими вважаються 35 людей, серед них – 7 дітей.

Нагадаємо, що через обміління колись великого водосховища тепер на його дні люди знаходять історичні артефакти та людські рештки. Так, поблизу Нікополя знайшли давні мушкети. Водночас на протилежному березі люди знаходять старі поховання та черепи. Зокрема, один із черепів був у німецькій касці часів Другої світової війни.

Крім того, глава Миколаївської ОВА Віталій Кім розповів, що за прогнозами 13–14 червня 2023 року рівень води в Миколаївській області повернеться до того, яким був перед підривом Каховської ГЕС.

Росіяни обстріляли човен з людьми: що відомо

  • 11 червня російські терористи обстріляли човен з постраждалими від підтоплення людьми. Вони намагалися евакуюватись з окупованого лівого берега Херсона на правий, що контролюється Україною.
  • За словами Прокудіна, внаслідок обстрілу загинули 3 людей. Зокрема 74-річний чоловік, який врятував жінку, закривши її своїм тілом. Він помер від пострілів в спину. Ще 23 осіб отримали поранення.
  • Крім того, напередодні окупанти завдали ударів по евакуаційних групах в Корабельному районі Херсону. Внаслідок обстрілу постраждали 2 волонтери – 52-річний та 25-річні чоловіки. Медики надали пораненим необхідну допомогу. Крім того, через атаку окупантів є пошкодження об'єктів цивільної інфраструктури міста.