Про це 24 Каналу розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, зауваживши, що під час таких зачисток українцям треба бути дуже обережними. За його словами, випадки "бавовни" на певний час зупиняють такі дії окупантів.

Читайте також Росіянам потрібен цей напрямок: чи збудує ворог новий логістичний шлях через Маріуполь

Як проводять зачистку

Росіяни закривають в’їзд та виїзд у села, а тоді ходять вулицями з перевірками: обшукують будинки, допитують людей, перевіряють гаджети. У кого знаходять щось підозріле, одразу вилучають.

Це особливо стосується селищ, де вже базуються окупанти або тільки планують. Вони обирають будинок, який їм сподобався, і починають погрожувати місцевим депортацією, розстрілом. Така зачистка йде від села до села.

Окупанти рухаються від Бердянська в бік Маріуполя. Знову шалені репресії й ми не розуміємо з чим це пов'язано. Їм (росіянам – 24 Канал) дуже не подобається, що ми все фіксуємо, про все знаємо,
– зауважив Андрющенко.

Він додав, що коли у місто чи в район приходить "бавовна", то російські загарбники на деякий час припиняють зачистки.

"Окупанти "завмирають" на тиждень. У них виникають інші проблеми: як це приховати, замовчати, знайти винних серед своїх. "Бавовна" дуже добре зупиняє зачистку", – додав Андрющенко.

Радник міського голови Маріуполя розповів, як окупанти проводять зачистки: дивіться відео

Що відбувається в Маріуполі: актуальні новини

  • В окупованому місті жителі скаржаться на відсутність опалення. Майже половина будинків, а також навчальні заклади досі без тепла. За майже два роки окупації російські загарбники так і не змогли замінити комунікації, які самі знищили. Місцеві жителі розповідають, що у будинках залишаються літні люди, а також діти, які не можуть витримати в таких умовах.
  • Також у місті проблеми з водою. Ще напередодні повномасштабного вторгнення росіяни перебили водогін, тому Маріуполь залишився зі Старокримським водосховищем. У ньому вода дуже жорстка, а її використання для опалення може призвести до проривів у теплотрасах.
  • Окупант, який навмисно вбивав цивільних у Маріуполі, розповів про свій злочин. Він зізнався, що загарбники використовували вогнемети проти мирного населення, а також з даху школи обстрілювали людей. Росіянин зауважив, що вогнемет, з якого він стріляв, здатний "вирвати" підвал.