Напружена ситуація й на островах Дніпра. Про це 24 Каналу розповів речник Української добровольчої армії "Південь" Сергій Братчук, зазначивши, що сьогодні шлях для ворога островами Дніпра – перекритий.

Важливо І чоловіки, і жінки: комбат ударних БпАК пояснив, чому кожен повинен вміти воювати

Російські окупанти не змогли захопити Роботине Запорізької області. Село перебуває під контролем Збройних Сил України. Ворог закріпився на півдні, де раніше була розташована школа.

"Звідти окупанти періодично намагаються просуватися вперед малими групами, закріплюватися і накопичувати кількість особового складу, аби рухатись далі. Поки що їм це не вдається, вогневий контроль з нашого боку чіткий та ефективний", – повідомив речник Української добровольчої армії "Південь".

Що відбувається біля Роботиного: дивіться на карті

У районі Кринків Херсонської області ворог періодично продовжує штурмові дії різної інтенсивності. Зокрема, намагається використовувати там авіаційне озброєння. Водночас у дроновій складовій – перевага точно за нами.

Дрони загнали ворога у ті "норки", де він сидить, але й ті "норки" дістають. Крім того, на напрямку Кринків ворог не використовує техніку, тому що вона одразу знищується. Також там дуже ефективна наша контрбатарейна боротьба – артилерія з правого берега, яка дуже чітко працює,
– повідомив Братчук.

Що відбувається біля Кринків: дивіться на карті

Росіяни періодично проводять дії на островах Дніпра. Там вони використовують будь-які плавзасоби – маленькі катери та іноді навіть скутери.

"Не лякайтеся, дійсно закріплюються на певних островах, але роблять це підводним способом. Звичайно ці десанти знищуються, тому ситуація є контрольованою, надзвичайно напруженою, бої жорсткі. Наші оборонці проводять дуже багато заходів, які не дозволяють ворогу рухатися уперед, тому що острови – це контроль за Дніпром, це можливість просування ДРГ на той же правий берег. Сьогодні цей шлях для ворога перекритий", – підсумував Братчук.

Останні новини з фронту: коротко

  • Станом на 8 червня наші оборонці ліквідували 517 290 російських військових. З них – понад тисячу упродовж минулої доби, а також безліч техніки.
  • На Донецькому напрямку тривають запеклі бої. Окупанти змінили тактику та проводить механізовані атаки.
  • Росіяни хочуть влітку вийти на кордони Донецької та Луганської областей, але в них не виходить виконати це вже 10 років. Роман Світан переконаний, що влітку найзапекліші бої будуть на лінії від Вугледара до Куп'янська.