Висловлення Нємцевої образило людей, адже це дискримінація людей із аутизмом, ще й в ефірі національного телемарафону. Комісія із журналістської етики засудила слова ведучої.

Дивіться також Ведуча телемарафону заявила, що поведінка Путіна "схожа на аутизм": мережа обурена

Деталі щодо провадження

Троє народних депутаток звернулися до уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, щоб він відреагував на коментар Нємцевої. Це Ірина Геращенко, Марія Іонова та Іванна Климпуш-Цинцадзе. Депутатки зазначили, що звернулися "через мову ненависті і ворожнечі в ефірі марафону й знецінення людей з аутизмом", а також через порушення принципів рівності та недискримінації.

Відповідь Лубінця опублікувала Ірина Геращенко в своєму фейсбуці. Він обіцяє перевірити інформацію. Якщо порушення прав людини підтвердиться – вживатимуть заходів. Також телеканал "Рада" контролюватимуть щодо норм та вимог у сфері медіа - це має зробити Нацрада з питань телебачення та радіомовлення.

Що відбувається із Путіним

  • Чутки про смерть очільника Кремля циркулюють уже декілька днів. Його "смерті" нібито передував серцевий напад, про що писали російські телеграм-канали.
  • Андрій Юсов, представник ГУР МО, зауважив, що анонімні російські телеграм-канали – сумнівне джерело, тож слід поставитися до них обережно. "Ми повинні аналізувати, кому на користь і кому вигідно. Тому реагувати на такі речі українці мають стримано", – сказав він.