Вибачення Марцінківа аж ніяк не скасовують відповідальності. У цьому впевнений ромський правозахисник Юліан Кондур, передає Центр прав людини ZMINA.

Як це було Мер Івано-Франківська Марцінків вперше прокоментував скандал з вивезенням ромів

Під час роз’яснення ситуації Марцінків посилався на постанову Кабміну щодо порушення карантинних норм, але санкції, які передбачені нею – це штраф, а не депортація.

Марцінків каже, що так вони із поліцією допомогли ромам дістатися додому. Але, чесно, я маю сумніви, що роми дійсно просили про це. Натомість цікаво, що зробила місцева влада для того, аби допомогти їм, згідно з дотриманням прав,
– цікавиться правозахисник.

Також пояснення мера не змінюють факту порушення прав та дискримінації ромів, адже Марцінків рекомендував зробити другу "ходку" та примусово "пакувати" ромів, які раніше не погодилися їхати.

Наразі ромські неурядові організації намагаються знайти тих людей, яких вже вивезли, аби прояснити ситуацію.

Тим часом на ситуацію вже відреагували у моніторинговій місії ООН з прав людини. Там стурбовані заявою мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

Мер відкрито вимагав від правоохоронних органів силоміць вивезти або затримати ромів, які відмовилися добровільно переїхати в іншу область. Дискримінація етнічних меншин заборонена міжнародним правом з прав людини. Місцева влада повинна просувати толерантність і повагу в суспільстві,
– наголосили там.

Спостерігачі ООН заявили, що ретельно стежитимуть за ходом розслідування справи. Там додають: зараз треба діяти в солідарності разом з громадами і подвоїти зусилля у боротьбі з мовою ворожнечі та дискримінацією.

До теми Скандал через вивезення ромів з Івано-Франківська: поліція відкрила кримінальне провадження

Дивіться відео 24 каналу: мер Івано-Франківська втрапив у скандал через висловлювання про ромів