Таку думку 24 каналу висловила релігієзнавиця, докторка філософських наук Людмила Филипович. За її словами, скандальні заяви Папи Франциска пов'язані з тим, що він погано орієнтується у процесах, які відбувається у Східній Європі.

Читайте також російське посольство "обсіло" Папу Римського, – політолог про заяву щодо вбивства дугіної

Через це Ватикан потрапляє в інформаційні скандали.

Зараз говорять про комунікаційну кризу, яку переживає і Папа, і Ватикан. Їм замало об'єктивних джерел інформації. Вони весь час орієнтуються на вкиди та меседжі, які активно продукує росія,
– наголосила Филипович.

Чому Ватикан вірить кремлівській пропаганді

Релігієзнавиця додала, що москва фактично захопила інформаційний простір Західної Європи. Завдяки грошам, а також великій агентурній мережі росія просуває свою пропаганду у європейські медіа.

Ватикан орієнтується на такі повідомлення, оскільки здавна москва для Ватикану була певним центром комунікації у Східній Європі.

Зверніть увагу Критика, яка лунає на його адресу, – справедлива, – політолог про останні заяви Папи Римського

За словами Филипович, Ватикан був однією із перших держав, які визнали Незалежність України у 1991 році. Попри це, там досі до кінця не усвідомили, що радянському союзу настав кінець.

У свідомості цих людей Україна, росія, білорусь і решта пострадянських республік є одним цілим. У головах деяких представників Ватикану ця трансформація так і не відбулася,
– пояснила докторка філософських наук.

"Українці навчились висловлювати своє невдоволення"

Як зазначила Филипович, заяви очільника Ватикану викликають гостру реакцію у громадян України.

Українці нарешті навчилися висловлювати свою незгоду із позицією Папи Римського,
– сказала вона.

Зокрема, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Ватикані Андрій Юраш активно реагує на висловлювання понтифіка.

"З ініціативи Юраша і за підтримки МЗС відбувся виклик посла Ватикану в Україні. Йому вказали, що така риторика з боку Ватикану недопустима у той час, коли всьому людству ясно, хто є причиною цієї війни й несе за неї основну відповідальність", – наголосила релігієзнавиця.

Людмила Филипович пояснила заяви Папи Римського: дивіться відео

Скандальні заяви Папи Римського щодо війни в Україні

  • Виступаючи на щотижневій загальній аудієнції 24 серпня, понтифік назвав дар'ю дугіну, яку нібито вбили під москвою, "невинною жертвою війни".
  • Папа Римський досить неоднозначно реагує на війну росії проти України. У червні він дав інтерв'ю кільком єзуїтським журналам. Там понтифік наголосив, що не підтримує президента росії путіна, а війна могла бути спровокованою. Також він заявив, що не може сприймати війну росії проти України крізь призму "зла та добра".
  • Також Папа Франциск в інтерв'ю італійському виданню La Stampa розповідав, що війна в Україні "могла бути спровокована або їй просто не запобігли". Понтифік спробував применшити жорстокість окупантів, приплівши, що у їхніх лавах багато чеченських та сирійських найманців.