Особливо "промовистою" і нелогічною сьогодні є відсутність офіційної реакції Ватикану на скандали за участі понтифіка. Про це 24 каналу розповів політичний та економічний експерт Валерій Клочок.

Зверніть увагу Це не "невинна жертва": посол України у Ватикані відповів Папі, ким насправді є дугіна

Папа "поза політикою"

Експерт зазначив, що українці зрозуміли слова Франциска так, як він їх і озвучив.

По-іншому це трактувати доволі складно. Критика, яка лунає на його адресу, я вважаю, абсолютно справедливою. Хоча окремі прихильники-віряни католицької церкви кажуть, що Папа святійший, його не можна засуджувати та чіпати. Ніхто не засуджує, ми просто даємо оцінку сказаним словам,
– пояснив політолог.

На його думку, українцям дуже прикро, що "Папа Римський мав бути справедливим до тих, кого реально вбивають", однак говорить речі, які "абсолютно несумісні з реальністю".

"Особливо прикро чути це нам – людям, в чиїй країні щоденно йде війна. Хотілось запитати: а чому сьогодні немає з боку Папи Римського співчуття стосовно чотирьох загиблих і семи поранених у Харкові та інших містах? Чому він мовчить, що це невинно вбиті люди, які просто сиділи на зупинці? Ватикан відповіді не дає і не дасть", – додав оглядач.

Читайте також російське посольство "обсіло" Папу Римського, – політолог про заяву щодо вбивства дугіної

Ватикан далекий від реальності

Клочок зауважив, що понтифік сьогодні живе в іншій інформаційній реальності.

Він живе за парадигмою іншого континенту – Південної Америки. Можливо там такі речі загальноприйнятні та нормальні, але в Європі вони абсолютно не можуть бути сприйняті як логічні,
– підкреслив експерт.

За його словами, російські та білоруські ЗМІ, з посиланням на свої джерела і главу Всесвітнього союзу старообрядців Леоніда Севастьянова заявили, що Папа Римський готовий відвідати так звану "донецьку народну республіку" і там провести молебень.

"Після молебню у Донецьку він мав відвідати росію і потім приїхати до Києва. Але це, мовляв, відбудеться у 2023 році. Він і раніше співчутливо відгукувався на адресу квазіреспублік, тому для мене не новина така заява й вона більш ніж очевидна. Мовляв, тут когось помилково зрозуміли", – резюмував оглядач.

Що сказав Папа Франциск

  • Нещодавно Папа Римський знову виголосив скандальну заяву щодо війни в Україні та підіграв російській пропаганді. Понтифік назвав дарью дугіну, яку нібито вбили під москвою, "невинною жертвою війни".
  • Слова Папи Франциска підтримують версію російських пропагандистів та спецслужб про те, що до вбивства росіянки нібито причетна Україна. Однак понтифік утримався від коментарів щодо поглядів самої дугіної та її українофобного батька, який закликав нищити українців.
  • Як відомо, ввечері 20 серпня вибухнув джип алєксандра дугіна, унаслідок чого загинула його донька дарья дугіна та її водій. Антикризовий радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк наголосив, що Україна не причетна до того, що сталося з дугіною.
  • Та у росії вирішили перекласти вину на Україну. Вже 22 серпня фсб росії нібито знайшло "вбивцю" дугіної. За версією росії, це українка Наталя Вовк, яка нібито була в "Азові". Однак у полку захисників Маріуполя заявили, що Вовк не належала до них.
  • Також звинувачення росії – бездоказові та є частиною інформаційної війни. Зокрема завдяки цьому кремль намагається збільшити градус ненависті пересічних росіян до українців.

Вас також може зацікавити – Папа Римський зробив велику помилку: дивіться відео