Про це 24 Каналу розповів командир роти ударних БпАК АХІЛЛЕС 92 ОШБР Юрій Федоренко. Бійцям ЗСУ треба ударні БпЛА та вчасне постачання зброї, аби забезпечити паритет і перевагу на фронті.

Дивіться також ЗСУ тримають під вогневим контролем трасу Бахмут – Горлівка: у росіян через це великі проблеми

Ліквідація ворожої артилерії

Українські військові нищать ворожу техніку, якої у росіян є достатня кількість. Окупанти замінюють знищену в тій же кількості.

"У нас був день, коли вдалося знищити 5 причепних гармат Д-20: три вщент і дві були пошкоджені. На ті місця в нічний час противник затягнув інші 5. Тобто цих гармат вистачає і боєприпасів для них", – зазначив військовий.

Юрій Федоренко про озброєння російської армії: дивитись відео

Зокрема, гармату Д-20 росіяни використовують для обстрілу передових позицій українських захисників, що завдає серйозного ураження підрозділам піхоти і є проблемою, наголосив Федоренко. Гармата проста в експлуатації, але швидко не може бути поновлена – для її виготовлення треба певний час.

"Тому варто мати в достатній кількості ударні БпЛА, щоб міжнародні партнери не зволікали з постачання боєприпасів і за системної роботи артилерія противника буде знищена суттєво. Як наслідок – на деяких відтинках ми забезпечимо паритет, а на деяких і превагу. В кого є перевага в артилерії, в того є перевага у динаміці бойових дій", – підкреслив він.

Ситуація на фронті: основні новини

  • За минулу добу українські захисники знищили 38 одиниць ворожих артилерійських систем та іншу техніку. Ліквідували ще 320 окупантів і загальна цифра втрат противника складає 276 тисяч від початку повномасштабного вторгнення.
  • Також за минулу добу відбулося 26 бойових зіткнень на лінії фронту. Українські сили ведуть наступальні й штурмові дії на Бахмутському напрямку. А на Авдіївському відбили атаки противника в районі населеного пункту Сєверне Донецької області.
  • Росія знову перекидає на Схід України колишніх учасників ПВК "Вагнера", які були в Білорусі. це підтвердили у Східному угрупованні військ ЗСУ.