У Східному угрупованні військ ЗСУ 24 Каналу підтвердили, що Росія знову перекидає на Схід України колишніх учасників ПВК "Вагнера", які були в Білорусі. Про це розповів речник Східного угруповання військ Ілля Євлаш.

Дивіться також Вагнерівці повертаються на фронт: чи здатні вони змінити хід війни

"Пов'язано з тим, що ті табори, які були на території Білорусі, їх нині розформовують. Там було близько 8 тисяч військовослужбовців ПВК "Вагнера". Ці 8 тисяч в пошуках "роботи" – своєї військової злочинної діяльності", – сказав речник Східного угруповання військ.

Де зараз перебувають вагнерівці

Євлаш у коментарі hromadske зауважив, що вагнерівцям поставили завдання відновити втрачені позиції на Донеччині та Луганщині, адже Росія не відмовилась від своїх намірів повністю окупувати Луганську і Донецьку області.

"Такої сили, як раніше, як це було торік, коли їхній ватажок був – військовий злочинець Євгеній Пригожин – ми не відстежуємо", – сказав речник Східного угруповання військ.

Ілля Євлаш уточнив, що вагнерівці переукладають контракти з міністерством оборони Росії та йдуть в різні структурні підрозділи окупаційної армії. Колишні учасники ПВК "Вагнера" йдуть на різні посади: хтось інструктором, хтось звичайним військовим. А деякі взагалі їдуть до Африки.

Тобто вони розпорошені по різних підрозділах і беруть участь у боях на Сході України,
– зазначив Євлаш.

Раніше була інформація, що на тимчасово окупованій території України перебуває близько 500 бойовиків. Однак про точну цифру вагнерівців говорити ще зарано.

Вагнерівці повертаються на Схід України: дивіться відео

Що передувало

  • Держприкордонслужба України зафіксувала виїзд вагнерівців із Білорусі. Супутникові фото показують, що впродовж серпня ПВК "Вагнера" розібрала майже третину наметів у своєму таборі в селі Цель.
  • 23 вересня колишній голова Луганської ОВА Сергій Гайдай заявив, що на різних ділянках фронту діють вагнерівці. Він одразу сказав, що йому не відома їхня кількість або організація, під керівництвом якої бойовики працюють в Україні.
  • Аналітики американського Інституту вивчення війни повідомили, що близько 500 вагнерівців, включно з тими, хто відмовився брати участь у заколоті Пригожина, приєдналися до нової невідомої організації. Її нібито створив колишній керівник відділу кадрів ПВК. Принаймні про це стверджує джерело, пов'язане з ПВК "Вагнера".