Власне, йдеться про те, що у 2021 році 64% громадян нашої держави говорили українською мовою в повсякденному житті, а уже у 2022 – 71%. Очевидно, найбільше українськомовних на Заході нашої держави.

Дивіться також Зарплати по-новому і перекази без комісій: що таке е-гривня і коли вона змінить життя українців

Українці обирають рідну мову

Близько 96% респондентів із західних областей відповідали соціологам, що спілкуються вдома українською, разом з тим:

  • у центральних регіонах таких громадян – 78%;
  • у південних — 35%;
  • у східних — 40%.

Окрім того, слід зазначити, що рівень використання російської мови знизився майже на 10%. Хоча все ж "язик" залишається поширеним в повсякденному спілкуванні на Півдні й Сході України.

Найімовірніше, значна частина тих, хто визначив для себе російську як переважну мову спілкування вдома, послуговуються українською у публічній сфері та під час спілкування з україномовним співрозмовником,
– також йдеться в повідомленні соціологів

Збільшення кількості громадян, які повсякденно спілкуються українською, соціологи пояснюють наслідком відмови від російської мови та тим фактом, що неможливо наразі проводити опитування на окупованих і прифронтових територіях нашої держави.

Опитування стосовно того, якою мовою українці розмовляють в побуті
Опитування стосовно того, якою мовою українці розмовляють в побуті / Статистика Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Також потрібно зауважити, що варіант "говорю іншою мовою у побуті" – тобто ні українською, ні російською – обрали:

  • 0,2% жителів західних регіонів;
  • 3% – центральних;
  • 10% – південних;
  • 5% – східних.

Разом з тим не змогли відповісти на питання соціологів щодо обрання мови спілкування 7% респондентів зі Сходу та 1% із решти регіонів.

Дивіться також Корупційні скандали в Україні: думки українців розділились щодо того, чи "на часі" вони

Скільки українців проти російської мови у школах

Згадаємо до цієї теми опитування Київського міжнародного інституту соціології. Згідно з його результатами, 52% громадян України не бажають, аби їхні діти у школах вивчали російську мову.

Водночас близько 42% респондентів після року від початку великої війни все ще підтримують вивчення "язика". Хоча всього 6% опитаних переконані, що російську потрібно вивчати більше, аніж інші іноземні мови.