Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що досі очікує, що Іран виплатить компенсації сім'ям, але їм вже потрібна допомога для похоронів, поїздки в Тегеран та сплати рахунків, повідомляє AP.

Дізнайтеся, коли тіла загиблих у катастрофі МАУ українців доправлять додому

За словами Трюдо, будь-які гроші, які Іран надасть пізніше, скерують безпосередньо сім'ям і не будуть відшкодовані уряду Канади.

Прем’єр також заявив, що Іран несе повну відповідальність за збиття цивільного літака.

Трюдо сказав, що чорні скриньки літака МАУ були значно пошкоджені, а Іран не має досвіду та обладнання, необхідного, щоб їх прочитати. У Франції є лабораторія, яка може це зробити, і зробити це потрібно якомога швидше.

Зауважимо, що напередодні глава МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що Іран готовий передати Києву чорні скриньки з літака МАУ, але після того, як їх на місці опрацює слідча група.

Що відомо про катастрофу літака МАУ в Ірані: головне

  • 8 грудня літак МАУ був збитий іранською ракетою поблизу Тегерана невдовзі після вильоту з аеропорту Імама Хомейні. Літак прямував з Тегерана до Києва, але після ракетного удару загорівся, впав і вибухнув.
  • Загинули всі 176 людей на борту: 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. Серед загиблих було 11 українців: 9 членів екіпажу та 2 пасажирки.
  • Іран спершу переконував, що причина катастрофи – технічні проблеми літака. Згодом країна офіційно визнала, що іранські військові випадково збили ракетами літак МАУ.
  • Відповідальність за збиття літака взяв на себе Корпус вартових ісламської революції.
  • Командувач КВІР вибачився за скоєне. Свої вибачення виголошував і президент Ірану, водночас висловлюючи підтримку КВІР та військовим.
  • 14 січня в Ірані арештували ймовірних винуватців трагедії з літаком МАУ.
  • Тим часом СБУ розслідує катастрофу літака за 3 статтями: порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, умисне вбивство, умисне знищення або пошкодження майна.

катастрофа літака МАУ в Ірані збиття ракетою українського літака в Тегерані
Головні факти про катастрофу літака МАУ в Ірані / Інфографіка 24 каналу