Він захотів перевірити себе і безвіз. Демобілізований боєць АТО Валерій Ананьев вирішив пройти давнім паломницьким шляхом – з Парижа до іспанського узбережжя Атлантичного океану. 15 липня в руках з біометричним паспортом прибув до столиці Франції. Вкінці серпня Валерій таки дістався місця призначення, далі – повернення до України.

Саме тоді журналістка Катерина лише замовила паспорт. Вирішила зробити за скороченою процедурою – за 7 днів. Це трохи дорожче ніж за стандартні 20 днів.

Читайте також: Ажіотаж навколо виготовлення біометричних паспортів вщухає

"Мали зробити за прискореною процедурою. Але даних про те, що мій документ готовий, поки що на сайті Міграційної служби немає. 30 серпня його кудись передано, і сьогодні закінчується вересень – документу немає. Відповідно, я не ризикую брати квитки і планувати подорож", – зазначила Катерина.

Поліграфісти не встигають, пояснює речник державної друкарні. І хоча черг у паспортних центрах меншає, поліграфічні можливості залишились обмеженими. Проте, за виняткових потреб, документ можуть надрукувати негайно.

Зараз затримка документів – це 1 – 1,5 місяці. Той документ, який би мав друкуватись за 7 робочих днів, роблять за місяць. Але є категорія людей, у яких трапилось горе, або потрібно виїхати на лікування, чи термінове відрядження. В таких випадках є офіційна форма пришвидшення видачі закордонного паспорта,
– пояснив прес-секретар ДП "Документ" Володимир Поліщук.

Біометричні паспорти видавали в Україні ще з січня 2015 року. З цього часу до запровадження безвізу їх зробили трохи більше двох мільйонів українців. А за 100 днів дії нових правил – мільйон. З них лише п'ята частина перетнула кордон, бо більшість зробили біометрику, аби було. Інші вважають, що безвіз – це дозвіл на роботу за кордоном.

Читайте також: Україна може домовитися про безвізовий режим з ще однією країною Європи

Навіть, якщо робота до трьох місяців – стільки як дозволено по безвізу перебувати в Європі – все одно потрібен дозвіл. Тим більше, робочу візу не так уже й складно отримати, бо в Європі брак робочої сили. Натомість нелегальне працевлаштування позбавляє будь-яких прав українців, ще й ставить під загрозу існування безвізу для держави.