Зазначимо, що в лютому зарплата глави держави була такою ж. Такою інформацією поділилися співробітники Держуправління справами у відповідь на запит "Українських Новин".

Цікаво Судді обурені, що їм зменшили зарплати до 47 тисяч гривень

На руки "чистими" Володимир Зеленський отримав 22 540 гривень, оскільки з нарахованої суми зняли 5 460 гривень податків і зборів.

Зверніть увагу! Зарплата президента – це лише посадовий оклад. Премії та надбавки глав держави не отримує, адже вони не передбачені законом.

Зарплата Зеленського за березень
Зарплата Зеленського за березень склала 28 тисяч гривень / Документ "Українських новин"

Що відомо про скорочення зарплат топ-чиновникам під час карантину

  • Верховна Рада 13 квітня ухвалила закон про внесення змін до держбюджету-2020, яким серед іншого обмежила зарплату працівників бюджетних установ десятьма мінімальними зарплатами.
  • З 1 квітня і до кінця карантину заробітні плати в держсекторі не можуть перевищувати 47,2 тисячі грн. Ця норма не торкнеться виплат допомоги з тимчасової непрацездатності та для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та оплати часу щорічної відпустки.
  • Не будуть обмежувати зарплати людей, залучених у боротьбі з коронавірусом, а також військових і поліцейських, які беруть участь в операції Об'єднаних сил.
  • Рішення сподобалося не всім. У Раді суддів визнали, що воно "порушує гарантії суддівської незалежності", і пообіцяли звернутися до Верховного суду для розгляду питання про конституційність обмеження зарплат.