У цих справах фігурують 128 осіб. Таку заяву в інтерв’ю "Російській газеті" зробив голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін.

Читайте також: У Росії затримано двох бойовиків із Донбасу: терористів депортують в Україну

Окрім того, за його словами, по 146 кримінальних справах проходять 72 посадові особи Збройних Сил України, в тому числі 20 осіб з числа вищого військового керівництва.

Бастрикін пояснив, що це кримінальні справи про злочини різних категорій, але, перш за все це, звичайно ж, особливо тяжкі злочини проти миру і безпеки людства.

Про те, чому Слідчий комітет Рсійської Федерації розслідує справи, які відбулися на території незалежної України, відтак не підзвітні російським слідчим, і чому застосовується саме кримінальний кодекс РФ, у інтерв’ю не зазначається.

Читайте також: Гаряча картоплина за комір Порошенкові, – російський політолог пояснив, чому Донбас не увійде до складу РФ

Паралельно, за словами Бастрикіна, Слідчим комітетом РФ триває розслідування обставин нападів на російські закордонні установи, розташовані на території України, які користуються міжнародним захистом.

"Нами проведено комплекс слідчих дій та оперативно-розшукових заходів, що дозволили встановити конкретних осіб, які вчинили ці злочини. Відносно восьми громадян України винесено постанови про притягнення як обвинувачених, і вони оголошені в міжнародний розшук", – заявив Бастрикін.