Про це Брагар повідомив у своєму фейсбуці і навіть опублікував фото з-під відділку поліції. Він переконаний, що дії волонтерки порушують 161 статтю Кримінального Кодексу України.

Важливо: Скандал з російським фільмом: що Брагар казав про волонтерок, яких вигнав водій автобуса

Заяву подано щодо висловлювань Настьонко Конфедерат про те, що російська мова не повинна лунати в Україні. Дане висловлювання є дискримінацією за мовною ознакою,
– наголосив нардеп.

Політик переконує, що немає жодного значення, яку саме мову дискримінують.

"За умови дискримінації української чи будь-якої іншої мови реакція була б така сама. Ксенофобії та дискримінації не місце в Україні. Україна – це спільний дім для всіх її громадян без огляду на мову спілкування, віросповідання чи національне походження", – підсумував Брагар.

Стаття 161 ККУ: Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками. Передбачає покарання у вигляді штрафу на суму від 3,4 тисячі до 8,5 тисячі, або ув'язнення до 5 років.

Цікаво: Водіїв, які вигнали медика і волонтерку, звільнять: реакція потерпілих пасажирок

До слова, перед цим Брагар направив депутатський запит до фірми перевізника Winew і заступився за водія, який відмовив волонтерці вимкнути російський фільм. Нардеп закликав компанію "припинити будь-які утиски" водія рейсу і не звільняти його.

Зауважимо, одразу після скандалу компанія-перевізник заявила, що шокована поведінкою свого працівника і пообіцяла звільнити обох водіїв, які були на рейсі. Проте "BBC News Україна" пише, що перевізник не звільнив чоловіків, а лише відсторонив від роботи.

Що відомо про скандал з водієм і волонтерками?

  • Скандал виник 27 січня у рейсовому автобусі, що їхав з Луцька до Києва. Саме ним з похорону загиблого на Донбасі бійця Миколи Сорочука поверталися його кохана і волонтерка Ярина Чорногуз та її подруга-волонтерка Анастасія Конфедерат.
  • Дівчата просили вимкнути російський фільм, який транслювали у салоні, і пояснили: в Донбасі 6 рік йде війна і саме Росія напала на Україну.
  • В транспорті почалася суперечка, водій відмовився вимикати фільм, а пасажири його підтримали.
  • Після цього волонтерки вийшли з автобуса просто посеред траси. Про обурливу поведінку чоловіка вони одразу написали у соцмережах.
  • У Києві водія зустріли обурені активісти.