Нещодавно Юрій Ігнат повідомив, що в акваторії Азовського моря бачили новий літак А-50. Речник Повітряних сил пожартував, що літак випробовує свою долю, і пояснив: цього слід було очікувати. Росіяни прагнуть стежити за ситуацією на фронті, тож і відправили новий літак далекого радіолокаційного стеження.

Дивіться також Заманили росіян у пастку: у Forbes проаналізували, як Україна могла збити А-50

У Сочі помітили А-50

На цивільному аеродромі в Сочі наразі базується російський літак ДРЛС А-50. Такий, як і той, що збили над Азовським морем,
– ідеться в дописі.

Про базування літака-розвідника на цивільному аеродромі повідомили підписники проукраїнського телеграм-каналу "Крымский ветер". Власне, саме вони і зробили фото. Адміністратори каналу виклали світлини із затримкою – щоб убезпечити людей. Утім, оперативно передали інформацію про А-50 до ЗСУ.


А-50 стоїть на цивільному аеродромі в російському місті Сочі / Фото "Крымский ветер"

"У зв'язку з цим аеродром у Сочі перетворюється на законну військову ціль для ЗСУ. Туристам і "командировочним" на замітку", – попередили там.

Що відомо про літак А-50 / Інфографіка 24 Каналу

Які наслідки знищення ДЛРС А-50 над Азовським морем 14 січня

  • Москва мовчить про збиття літака А-50. Пєсков перевів стрілки на міноборони, мовляв, не має інформації. Хто міг загинути на борту та що про це пишуть самі росіяни – читайте у нашому великому матеріалі.
  • Британські розвідники зауважили, що окупанти мовчки проковтнули поразку, але зробили висновки: певний час А-50 літали над Краснодарським краєм, якомога далі від лінії фронту.
  • Forbes підрахував, що для Росії ця втрата дуже відчутна. А-50 став найдорожчою втратою після крейсера "Москва".
  • Кирило Буданов говорив, що в Росії є всього вісім таких літаків.
  • Росіяни стверджували, що А-50 міг бачити чи не всю Україну і таким чином допоміг би знищувати F-16. Але збиття такого літака довело, що пропаганда брехала. На скільки кілометрів міг реально бачити А-50 – читайте тут.