Суд частково задовольнив клопотання прокуратури. Згідно з його рішенням, Софія Федина не може без дозволу слідчого виїжджати за межі Київської області та повідомляти про зміну місця проживання та роботи. Кордон України депутатка зможе перетинати лише у разі відрядження. Запобіжний захід діє до 12 квітня 2020 року.

Перед тим ДБР вручило підозру народній депутатці Федині: їй загрожує до п'яти років в'язниці

У своїй емоційній промові Федина сказала, що насамперед залишається волонтером, а вже потім нардепом. Та наголосила, що Україна не має права здаватися Росії.

Я волонтер. Мені неодноразово мої колеги депутати казали, що я тепер політик і мушу говорити не як волонтер, а як політик. Допоки йде війна в моїй державі, допоки моїх захисників вбивають я залишаюся передусім волонтером. І так, я буду говорити все, що на мою думку, зможе допомогти захистити військовослужбовців,
– зазначила нардепка.

У залі суду Федина також зачитала поезію "Стоїть у селі Суботові" Тараса Шевченка.


Софія Федина зачитала вірш Шевченка / Фото 24 канал

25 лютого Державне бюро розслідувань вручило Федині клопотання про запобіжний захід. Тоді ж вона була у відомстві на черговому допиті.

Що відомо про підозру Федині

Як повідомляє пресслужба ДБР, Федині повідомили про підозру за фактом погрози вбивством президенту України, вчиненій у зв’язку із його державною діяльністю.

Мовиться про такі статті Кримінального кодексу:

  • вчинення злочину за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили декілька осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до початку злочину, домовилися про спільне його вчинення;
  • погроза вбивством, заподіянням шкоди здоров'ю, знищенням або пошкодженням майна, а також викраденням або позбавленням волі щодо президента України, голови Верховної Ради, народного депутата, прем'єр-міністра, члена Кабінету Міністрів, голови чи судді Конституційного або Верховного Суду України, генерального прокурора тощо, а також щодо їхніх близьких родичів, вчинена у зв'язку з їх державною чи громадською діяльністю.

Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні здійснюють слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань. У разі доведення вини підозрюваній загрожує обмеження або позбавлення волі на термін до 5 років.

Коротко про скандал із Фединою і Звіробій:

  • 26 жовтня президент Володимир Зеленський відвідав ветеранів-добровольців у Золотому та у нього з ними виникла надемоційна розмова. Відбувалися ці події напередодні старту розведення військ.
  • Цього ж дня Софія Федина на своїх сторінках у соцмережах опублікувала відео, де вона з волонтеркою Марусею Звіробій у грубій формі прокоментувала як візит гаранта, так і його спілкування з воїнами.
  • Жінок обурила поведінка очільника держави. Під час своїх висловлювань вони застосували ненормативну лексику, а також говорили про небезпеку від перебування президента на передовій.