Що відомо про похід Федини в ДБР

У четвер, 6 лютого, народна обраниця не прийшла до Бюро для вручення підозри. Федина зазначила, що ДБР було проінформовано про її відсутність.

Важливо! Марусі Звіробій обрали запобіжний захід у справі про погрози Зеленському

За словами нардепки від "ЄС", вона отримала повістку на робоче місце за півтора дня до моменту виклику.

"Мій адвокат заносив інформацію про невчасну та неналежним чином оформлено повістку, а також інформацію про те, що я перебуваю на лікарняному", – зазначила Софія Федина.

Вчора вранці вона отримала повістку на 12 лютого на робоче місце, але ще сьогодні Софія Федина перебуває на лікарняному.


Федина отримала підозру / Фото: 24 каналу

Підтримати депутатку прийшли активісти, ветерани, волонтери та народні депутати з фракції "Європейська солідарність". Після вручення підозри Федина вийшла з будівлі ДБР та зазначила, що її вже викликали на перший допит. Народна депутатка називає справу "політичними репресіями". Вимагає, аби міжнародні організації звернули на це увагу.

Дивіться включення кореспондента 24 каналу: відео

Як ДБР викликало Федину для вручення підозри

У понеділок, 3 лютого, доручення про виклик народної обраниці у Державне бюро дав особисто генеральний прокурор України Руслан Рябошапка. Вже через два дні ДБР викликало Софію Федину до себе на четвер, 6 лютого.

В Офісі генпрокурора зауважили, що повістку про виклик вони направили за:

  • адресою реєстрації,
  • фактичного проживання;
  • місцем роботи Федини.

Зверніть увагу! Проєкт підозри Федині та Звіробій прокурори повернули до ДБР ще в листопаді: відома причина

Що відомо про підозру Федині

Як повідомляє пресслужба ДБР, Федині повідомили про підозру за фактом погрози вбивством президенту України, вчиненій у зв’язку із його державною діяльністю.

Мовиться про такі статті Кримінального кодексу:

  • вчинення злочину за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили декілька осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до початку злочину, домовилися про спільне його вчинення;
  • погроза вбивством, заподіянням шкоди здоров'ю, знищенням або пошкодженням майна, а також викраденням або позбавленням волі щодо президента України, голови Верховної Ради, народного депутата, прем'єр-міністра, члена Кабінету Міністрів, голови чи судді Конституційного або Верховного Суду України, генерального прокурора тощо, а також щодо їхніх близьких родичів, вчинена у зв'язку з їх державною чи громадською діяльністю.

Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні здійснюють слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань. Слідство встановило, що 26 жовтня 2019 року Федина, діючи за попередньою змовою з групою осіб, разом із Марусею Звіробій перебувала у одній із кав’ярень Львова. Там вони провели спільне відеозвернення через соціальну мережу Facebook і відеохостинг YouTube. Під час відповідної онлайн-трансляції Федина висловила усні погрози вбивством щодо Президента України Зеленського у зв’язку з його державною діяльністю.

У разі доведення вини підозрюваній загрожує обмеження або позбавлення волі на строк до 5 років.

Що відомо про погрози Зеленському від Софії Федини

26 жовтня президент Володимир Зеленський відвідав ветеранів-добровольців у Золотому та у нього з ними виникла надемоційна розмова. Відбувалися ці події напередодні старту розведення військ.

Цього ж дня Софія Федина на своїх сторінках у соцмережах опублікувала відео, де вона з волонтеркою Марусею Звіробій у грубій формі прокоментувала як візит гаранта, так і його спілкування з воїнами.

Жінок обурила поведінка очільника держави. Під час своїх висловлювань вони застосували ненормативну лексику, а також говорили про небезпеку від перебування президента на передовій.

Ти там частіше їзди, там тебе підірвуть, хто-небудь там тебе підірве… Там ненароком може вибухнути граната, там бувають обстріли,
– зверталися до президента Федина та Звіробій.

Федина і Звіробій про поїздку Зеленського у Золоте: дивіться відео

Радимо ознайомитися! Піар заради "лайків"? Все, що варто знати про справу щодо погроз Зеленському