Звіробій зобов'язана прибувати до слідчого у разі виклику. Також вона повинна брати участь у судових засіданнях. Крім того, Звіробій має здати свої паспорти, а також не залишати територію Києва і Київської області. Запобіжний захід діятиме до 9 квітня.

Марусі Звіробій обрали запобіжний захід: біографія волонтерки

Як пояснив прокурор, Звіробій є підозрюваною у скоєні злочину середньої тяжкості. За його словами, є вірогідність, що вона може переховуватися від слідства та впливати на свідків. Також, прокурор зазначив, що є ризик втілення погроз президенту у життя. Крім цього, серед ризиків прокурор також назвав те, що Маруся Звіробій може поїхати у зону Операції Об’єднаних сил і переховуватися там від слідства.

Однак Звіробій сказала, що для неї ця ухвала нічого не змінила, адже за останні шість років вона виїжджала з Київської області хіба що на Донбас, де перебувала як боєць. Додала, що продовжуватиме боротися.

Як відбувалось засідання

Засідання тривало понад чотири години, люди стояли навіть у коридорі, адже у залі вже не було місця. Підтримати Марусю Звіробій прийшли ветерани, волонтери та активісти. Зокрема присутньою була й депутатка від фракції "Європейська солідарність" Яна Зінкевич.

Під час оголошення рішення суду люди в залі кричали до судді: "Ганьба" і "Раб". Також сміялися, коли прокурор просив про міру запобіжного заходу. Адвокати Марусі Звіробій подаватимуть апеляцію та позов до Європейського суду з прав людини. Під час засідання вони просили про відведення прокурора. Звинувачували його в упередженні.

Марусі Звіробій обрали запобіжний захід: відео

У чому звинувачують Звіробій

Річ у тім, що Маруся Звіробій є учасницею скандального відеоролика, що транслювався у прямому ефірі на фейсбук-сторінці народної депутатки Софії Федини 26 жовтня 2019 року. У зухвалій манері та з використанням ненормативної лексики жінки прокоментували візит глави держави до Золотого та його надемоційну бесіду з добровольцем.

У зверненні Звіробій та Федини до президента пролунали такі слова: "Ти там частіше їзди, там тебе підірвуть, хто-небудь там тебе підірве… Там ненароком може вибухнути граната, там бувають обстріли".

Після цього Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження проти депутатки Верховної Ради від "Європейської солідарності" Софії Федини. Маруся Звіробій була спочатку свідком у цій справі.

Однак 6 лютого у ДБР їй вручили підозру у вчиненні злочину.

Скандальна трансляція Федини та Звіробій: відео