За словами речниці ДБР Анжеліки Іванової, мовиться про конкретні погрози на адресу президента України Володимира Зеленського, пов’язані з виконанням ним його державних функцій. І це причина для реєстрації кримінального провадження.

Слідчі вилучили три мобільних телефони, блокнот із особистими записами. Мисливський карабін і гладкоствольну мисливську рушницю,
– говорить адвокат волонтерки Андрій Писаренко.

Волонтерка, блогерка, доброволиця. Справжнє ім'я Олена Анатоліївна Самбул (Біленька).

Детальніше: Марусі Звіробій обрали запобіжний захід у справі про погрози Зеленському

Вищу освіту отримала у сфері журналістики. До Майдану займалася приватним підприємництвом, володіла веб-студією, викладала дизайн, займалась рекламою.

Входить до Українського геральдичного товариства. Розробляла, зокрема, емблему Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, нагрудні знаки "Шахтарська слава", герби та прапори для населених пунктів Глеваха, Калинівка, Тростинка, Іванковичі.

Цікаво: Шукають словник матів: як в соцмережах відреагували на обшуки у Марусі Звіробій

За часів Революції гідності входила до складу політичного крила "Правого сектора". Із початком збройної агресії Росії проти України організувала вишкіл для українських добровольців. Так під Києвом з’явився полігон, на якому волонтери-інструктори, що мали військовий фах, навчали початковій військовій підготовці бійців збройних сил України та добровольчих батальйонів перед виїздом на фронт. Згодом цей центр підготовки отримав назву "Марусиного полігону", а його випускників називали "Марусиними ведмедями". Там же були організовані вишколи для журналістів.

Сама підписала контракт, вступивши до ЗСУ. У 2015 році Маруся зі своєю командою почала співпрацювати з 79 бригадою ВДВ, готуючи для них бійців на вже контрактну службу. 1,5 року вона була керівником мобільної інструкторської групи в 199 навчальному центрі ВДВ, а після цього пішла служити в Нацгвардію.

На початку 2019 року, за підтримки командувача Десантно-штурмових військ Михайла Забродського та начальника Генерального Штабу Віктора Муженка повернулась із новим проектом, який впроваджувався в окремому розвідувальному батальйоні ДШВ. Звільнилася з лав ЗСУ за станом здоров'я. Звання – старший солдат.

Більше по темі: "Марусині ведмеді" шукають сміливців-десантників, які захищатимуть Україну

Спочатку її учасники акцій протесту на Майдані почали називати Марусею на честь соратниці Нестора Махна отаманки Марії Нікіфорової. Як вони самі пояснювали – за відверто отаманський характер. "Прізвище" Звіробій згодом додали добровольці "Правого сектору".

Нагороджена:

  • недержавним орденом "Народний Герой України";
  • відзнакою Президента України "За гуманітарну участь в антитерористичній операції".

Вона неодноразово нешанобливо відгукувалася і про попереднього Президента Петра Порошенка, і про чинного главу держави Володимира Зеленського.

Останній і найгучніший скандал стався наприкінці жовтня 2019 року. Разом із Софією Фединою Маруся Звіробій під час прямої трансляції обговорила спілкування Зеленського з армійцями в Золотому 26 жовтня. Під час своїх висловлювань вони застосували ненормативну лексику.

Відео скандальних заяв Федини та Звіробій у бік Зеленського (Ненормативна лексика! 18+)

Також важливо: ГПУ відкрила справу щодо Федини і Звіробій через скандальне звернення до Зеленського