Напередодні перед виборами глави престолу, понад сорок єпископів з Європи, Північної та Південної Америки, Австралії, а також Нової Зеландії молились у Львівському Соборі святого Юри за те, аби Божою, а не людською волею завершилися вибори Верховного Архієпископа. Кожен з них має право обирати і бути обраним.

“До вчора я якийсь був повен радости, дуже вільний, свобідний, веселий. Але вчора, коли я виїхав до Брюхович, щось якась дивна річ: якесь таке сум’яття... Але тепер все в порядку. Я думаю, сум’яття не тільки через відповідальність загальну - але й особисту”, - каже єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ Йосиф Мілян.

Вибори керівника престолу будуть утаємниченими. Пресу - не пускають. Ще у суботу навіть персонал, який готуватиме єпископам їжу, прийняв присягу про мовчанку. А вже в понеділок присягу склали самі єпископи.

“Причина дуже проста - це є задля збереження доброго імені того кандидата, якого не було обрано. Бо люди знають: ось він був кандидатом і його не обрали - то відразу...ну, щось там не так. Тому краще, щоб ніхто не знав ім’я потенційного кандидата - а тільки ім’я того, кого обрали”, - каже керівник Департаменту інформації УГКЦ о. Ігор Яців.

Переможець духовних перегонів повинен набрати дві третини голосів. Задля цього вибори триватимуть кілька днів - допоки не буде очевидного лідера. А самих голосувань буде 12.

“12 голосувань - це означає, що кожного дня - понеділок, вівторок, середа - буде 4 голосування. Два до полудня, два по полудню. Це 4. Три на чотири - дванадцять. І на четвер... буде тоді 50 % плюс один”, - каже Архиєпископ Львівський, Адміністратор УГКЦ Владика Ігор (Возьняк).

Обраний матиме ще два дні, щоб прийняти чи відхилити вибір. Після цього новий глава надішле власноручного листа до Римського Архиєрея для затвердження виборів. Якщо ж процес не затягнеться, то вже у неділю в Патріаршому Соборі в Києві о 10 ранку нового главу інтронізують.