Результату вдалося досягти вченим з Південної Кореї. Про те, як вдалося підвищити ефективність сонячних панелей – розповідає 24 Канал з посиланням на журнал Advanced Materials.

Цікаво Запуск найбільшої вітряної турбіни у світі викликає незвичні зміни: чому вчені занепокоєні

Що пропонують вчені

Через те, що спектр поглинання наявних перовскітних сонячних елементів обмежений видимою областю світла з довжиною хвилі 850 нанометрів, панелі не здатні використовувати 52% усієї сонячної енергії. Тому південнокорейські вчені розробили технологію, яка збільшила здатність захоплювати світло ближнього інфрачервоного спектра, що підвищує ефективність сонячних панелей.

Дослідницька група професора Чон-Ен Лі з Корейського провідного науково-технічного інституту та професора Вуджае Кіма з кафедри хімії Університету Енсе винайшла сонячний елемент, здатний поглинати випромінювання аж до ближнього інфрачервоного діапазону, шляхом об'єднання органічних фотонапівпровідників та перовскітних матеріалів.

Завдяки цьому ефективність перетворення потужності гібридного пристрою збільшилася з 20,4% до 24,0%, як порівняти зі старою технологією.

Дослідники прогнозують, що їхні напрацювання можуть стати основою для створення сонячних панелей нового покоління, котрі суттєво вплинуть на відновлювальну енергетику.