Про явку
— У мешканців Донбасу домінують настрої байдужості та песимізму напередодні виборів. Очевидно, що для цього є умови: війна, зубожіння. Більшість людей не очікує суттєвих змін. Більше того, близько 40% опитаних упевнені, що результати будуть сфальсифіковані.
Точну готовність взяти участь у виборах виявили лише 14%. Близько 38% говорять, що вони, швидше за все, підуть на волевиявлення. Як правило, половина цих людей дійсно йде на вибори. Тобто, загальну явку варто очікувати на рівні третини від усіх виборців.
— Традиційно явка на місцеві вибори не є високою. Враховуючи, що зараз проходить реформа, прийнято новий закон про місцеві вибори, є проблема донесення суті цих змін. Виявилося, що кількість людей, знайомих із ними, дорівнює 6,6%.
Про ризики виборів на Донбасі
— Є високий ризик того, що ці вибори не набудуть достатнього рівня легітимності. Не думаю також, що електоральні настрої змінюватимуться: "Опозиційний блок" є явним фаворитом. Але проблеми серед самих виборців: багато хто не визначився із своїм голосом, багато хто не володіє інформацією.
Майже чверть виборців готові продати свій голос, багато хто нормально ставиться до того, аби взяти продуктовий набір від кандидатів. Це серйозний сигнал про те, що громадяни дійсно розгублені.
Про вражаючу різницю між Донеччиною та Луганщиною
— Між результатами опитування в Донецькій та Луганській областях є суттєві розбіжності. Донецька область сьогодні нагадує класичний Донбас. Тут серед фаворитів є "Опозиційний блок", який набирає 22,7%, тоді як у Луганській області він отримає лише 8,1%.
— Можливо, різниця в електоральних уподобаннях Донеччини та Луганщини обумовлена складом населення тих районів цих областей, які наразі контролює Україна. Але в Луганській області не визначились, за кого голосуватимуть, 86,7%. Донецька область виглядає більш поінформованою та більш зорієнтованою.